News

Rune: Ragnarok ma nowy tytuł - teraz to po prostu Rune

Małgorzata Trzyna, 02.03.2018 15:44 0

Human Head Studios udostępniło także drugie wideo prezentujące system walki, który został już poprawiony.

W ubiegłym tygodniu Human Head Studios udostępniło film prezentujący walkę w Rune: Ragnarok. Dziś możemy zobaczyć kolejny materiał wideo z wersji alfa, na którym nasz bohater odcina wrogom głowy za pomocą topora i miecza, tym razem w zimowej scenerii. Walka wygląda dużo lepiej niż uprzednio - twórcy wsłuchali się w opinie fanów narzekających na zbyt powolne ruchy i wprowadzili stosowne zmiany.

Zespół zdecydował się także zmienić tytuł gry z Rune: Ragnarok na Rune.

- Gdy zapowiedzieliśmy w sierpniu Rune: Ragnarok, zdumiała nas reakcja fanów. Od tego czasu gra i społeczność znacząco się rozwinęły, z tego też powodu uznaliśmy, że czas wprowadzić pewne zmiany. Postrzegamy Rune jako coś, co obejmuje nie tylko Ragnarok i Dziewięć Królestw, dlatego też od tej pory Rune: Ragnarok będzie zwało się Rune. Zgadza się - po prostu Rune...

- Co to oznacza? Tak właściwie nic, poza tym, że gra została rozbudowana. Obecnie główny wątek fabularny pozostaje taki sam - trwa Ragnarok, co oznacza dewastowanie Dziewięciu Królestw i spustoszenie na wszystkich ziemiach. Tymczasem Loki napawa się chaosem, jaki wywołał i zniszczeniami, do których się przyczynił.

Gra będzie mieć zatem taki sam tytuł, jak poprzednia część, wydana w 2001 roku. Aby łatwo odróżnić jedną od drugiej, Rune z 2001 roku będzie z kolei określane mianem Rune Classic.

najnowsze

Poznaliśmy zwycięzców Gamescom Awards 2019

Dwa dni temu podczas ceremonii otwarcia tegorocznych targów gamescom rozdano statuetki Gamescom Awards 2019. Najwięcej z nich zgarnęła firma Sony. Kto by się spodziewał.