News

Rune ominie katalog wczesnego dostępu - premiera jeszcze w tym roku

LM, 20.04.2019 18:54 0

Twórcom udało się zabezpieczyć środki na produkcję finalnej wersji.

Human Head Studios poinformowało za pośrednictwem Twittera o zrewidowanych planach wydawniczych związanych z grą Rune. Okazuje się, że deweloperom udało się zabezpieczyć dodatkowe środki na produkcję gry i tym samym mogą sobie pozwolić na wydanie tytułu od razu w finalnej wersji - z pominięciem zapowiadanej wcześniej fazy dostępu z katalogu Steam Early Access.

Konkretów związanych z datą premiery jeszcze nie wskazano, ale twórcy obiecali, że dokładną datę premiery Rune podadzą już niebawem, na razie wiemy jedynie, że ta odbędzie się jeszcze w tym roku. Zarazem ujawniono, że studio Human Head ma już sprecyzowane plany związane z popremierowym rozwojem rzeczonej produkcji, ale by je poznać, musimy czekać na kolejne komunikaty.

Rune to sandboksowa gra akcji z elementami RPG i mechanikami walki o przetrwanie, stanowiąca kontynuację wydanej w 2000 roku gry o tym samym tytule. Podczas zabawy przeniesiemy się do świata inspirowanego mitologią nordycką, by stawić czoła bogom, którym na rękę jest panujący od kilka lat Ragnarok. Całość sprowadza się do eksploracji, walk z adwersarzami i rozmaitymi interakcjami ze światem przedstawionym oraz postaciami niezależnymi. Tytuł zaprojektowano z myślą o zabawie dla pojedynczego gracza, ale pojawi się tu też opcja sieciowej kooperacji.

najnowsze