Informacje

Trwa zbiórka na Foundation - symulator budowy średniowiecznych miast

... Małgorzata Trzyna

Gra jest inspirowana takimi tytułami, jak SimCity, Crusader Kings i Europa Universalis.

Polymorph Games zbiera na Kickstarterze fundusze na symulator budowy średniowiecznych miast - Foundation. Jak dotąd udało się zgromadzić 45 tysięcy dolarów z wymaganych 59 tysięcy, a do końca kampanii zostało jeszcze 20 dni.

W Foundation nie znajdziemy siatek - zamiast tego będziemy mogli korzystać z narzędzia do malowania terenu i przygotowywać obszary pod farmy, zabudowania itp. Ludziki sterowane przez sztuczną inteligencję zaczną tam wznosić budynki i rozwijać miasto. Ulice utworzą się w sposób naturalny, w zależności, którędy mieszkańcy będą się poruszać.

Zabawa nie będzie polegała jednak na obserwowaniu ludzików. W grze zbudujemy specjalne monumenty (opactwa, katedry, zamki, domy itp.) i dostosujemy je do własnych upodobań, za pomocą intuicyjnego narzędzia. Do naszych zadań będzie należało też wznoszenie ważnych budynków, typu tartaki, piekarnie itp.

Jako zarządca miasta, będziemy musieli dbać o dobre relacje z ludnością - arystokracją, duchowieństwem i chłopstwem, by odblokowywać nowe budynki. Nie zabraknie też proceduralnie generowanych zadań i zdarzeń fabularnych. Gra będzie oferować wsparcie dla modów.

Za muzykę będzie odpowiadać Audinity, znane z Crusader Kings 2, Europa Universalis 4 i The Guild 3.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Foundation ukaże się jesienią.

Trwa zbiórka na Foundation - symulator budowy średniowiecznych miast - obrazek 1

Najnowsze
Lubisz nas?