News

Zwolnienia w Capcom Vancouver - studiu odpowiedzialnym za Dead Rising

Małgorzata Trzyna, 06.02.2018 13:10 0

W związku ze zwolnieniami, kolejna odsłona serii Dead Rising będzie (ponoć) zrealizowana z mniejszym rozmachem.

Dead Rising 4

- Capcom Vancouver przeszło przez proces restrukturyzacji, który dotknął około 30 procent studia. Proces ten został przeprowadzony w ramach regularnych, okresowych przeglądów nadchodzących projektów i celów, jakie zamierzamy zrealizować. Zespół nadal będzie wspierać niedawno wydane na urządzenia mobilne Puzzle Fighter, jak również pracować nad flagową serią Dead Rising - ogłosił Capcom.

Kotaku, powołując się na anonimowego informatora, podzieliło się dalszymi wieściami: pracę straciło około 50 osób, a ograniczenie liczby zatrudnionych ludzi przełoży się na zmniejszenie skali kolejnej odsłony Dead Rising. Według doniesień, skassowano także nie zapowiedziany projekt, któremu nie dano jeszcze zielonego światła - prace były jeszcze na bardzo wczesnych etapach. Miała być to trzecioosobowa gra akcji, w której gracze przenosiliby się do alternatywnej wersji Nowego Jorku.

Dead Rising 4, które ukazało się pod koniec 2016 roku, okazało się całkiem przyjemną grą, choć - jak pisaliśmy w recenzji - brakowało w niej świeżych pomysłów.

najnowsze