PUBG - tylko w styczniu rozdano ponad milion banów; pecetowa łatka anti-cheat opóźniona

Patryk Purczyński
2018/02/06 19:22

Zamiast wyciszania w PlayerUnknown's Battlegrounds następuje eskalacja. Twórcy banują więc nieuczciwych graczy na masową skalę.

PUBG - tylko w styczniu rozdano ponad milion banów; pecetowa łatka anti-cheat opóźniona

W PUBG nadciąga kolejna fala banowania oszustów - informowaliśmy w ubiegłym miesiącu. Z twórcami jednego z największych ubiegłorocznych hitów istotnie nie ma co zadzierać. PUBG Corp. poinformowało bowiem, że tylko w styczniu zbanowało 1,044 mln kont. "Niestety wciąż następuje eskalacja" - komentują przedstawiciele firmy. Przypomnijmy, że aby skuteczniej walczyć z nieuczciwymi graczami, podjęto nawet współpracę z chińską policją. Doprowadziło to do 120 aresztowań.

W ciągu ostatnich godzin światło dzienne miał również ujrzeć patch pozwalający zwalczać oszustwa w PlayerUnknown's Battlegrounds na PC. W ostatniej chwili PUBG Corp. wstrzymało się jednak z jego wypuszczeniem, za powód podając nieprzewidziane problemy. Na razie nie wiadomo, kiedy łatka zostanie udostępniona. Jasnym jest natomiast, że jej cel stanowi przeciwstawianie się oprogramowaniu, które ułatwia rozgrywkę nieuczciwym użytkownikom. Na ile będzie ona skuteczna? O tym przekonamy się dopiero po jej wydaniu.

GramTV przedstawia:

Komentarze
2
dariuszp
Gramowicz
07/02/2018 11:02

Twój brak wyobraźni jest straszny. Gry multiplayer są jak droga publiczna. Każdy kto w nie gra jest jak kierowca samochodu.

Nie możesz sobie po drodze jeździć łamiąc przepisy i twierdzić że nikomu nie dzieje się krzywda. Tak samo nie możesz jeździć po pijaku, nawet gdybyś nigdy tak nie spowodował wypadku. Proste?

W grze gdzie na mapie jest 100 graczy, 1 oszust psuje wrażenia 99 graczom. Możliwe że ci gracze przestaną grać. Możliwe że ich opinia się rozejdzie i inni na tej podstawie nie kupią gry.

No i dlatego taki gracz może być ścigany przez policję. Nikt nie ściga za oszukiwanie w grach single Player. Tak jak nikt nie ściga Cię za jazdę po pijaku po własnym ogródku.

NemoTheEight
Gramowicz
07/02/2018 09:48

Jestem dosć doświadczonym graczem. najpierw ryłem z ludzi, którzy potrafią prrzeprowadzać rozmowy kwalifikacyjne do klanu w grze F2P na komórkę. Teraz ryję z aresztowania ludzi za cheatowanie. Co kolejne? Oskarżą moddera o gwałt i molestowanie, bo zrobił moda "rozbierajaćego'" postacie w grze? Zaczną ścigać gości od hentai za łamanie praw autorskich? A może ktoś oskarży gracza o morderstwo, bo go zabił w grze? "Pszukiwany: NemoTheEight, sprawca 2 mln zabójstw, 100 zamachów bombowych, truciciel złodziej, sprawca kilkunastu zamachów stanu, podejżewany o kierowanie co najmniej 2 grupami przestępczymi i ucdziałw kilku innych, pomoc w ukrywaniu zwłok, handel bronią, handel narkotykami... Wszystkich przestępstw dokonał w najrózniejszych grach."