Informacje

Mario wkrótce pojawi się na wielkim ekranie?

... Katarzyna Dąbkowska

Film może pojawić się w kinach w 2020 roku.

Mario wkrótce pojawi się na wielkim ekranie? - obrazek 1

Dzięki ogromnej popularności Super Mario Odyssey oraz Rabbids: Kingdom Battle Mario miał naprawdę dobry rok. Nie dziwi więc zatem, że Nintendo patrzy dużo bardziej przychylnym okiem na stworzenie filmu ze wspomnianym bohaterem.

W rozmowie z Kyoto Shimbun Tatsumi Kimishima potwierdził, że aktualnie trwają poszukiwania partnera, z którym Wielkie N mogłoby stworzyć wspomnianą produkcję. Nie podał jednak szczegółów związanych z ewentualnym producentem, który miałby się zająć projektem. Nieoficjalnie mówi się, że Nintendo rozmawiało już z Illumination Entertainment. Spod skrzydeł tej firmy wyszły między innymi Minionki.

Kimishima dodał również, że film z Mario, jeśli wszystko się uda, pojawi się na ekranach kin w 2020 roku,. Akurat wtedy, kiedy odbędą się Igrzyska Olimpijskie Tokyo 2020. Aktualnie są to jedynie plany, a na konkretne informacje będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Kimishima zapewnił również, że Nintendo będzie dbało o to, aby projekt spełniał ich wymagania oraz wizję japońskiego giganta.

Mario wkrótce pojawi się na wielkim ekranie? - obrazek 2