Informacje

CES 2018: ROG Bezel-Free Monitor Kit, czyli alternatywa Asusa dla bezramkowych monitorów

... LM

Optyczny kamuflaż, który ukryje ramki monitorów przed naszym wzrokiem.

Na targach CES 2018 firma Asus zaprezentowała ciekawą alternatywę dla stanowisk wykorzystujących wiele monitorów jednocześnie. ROG Bezel-Free Monitor Kit może nie wyeliminuje całkowicie problemów z immersją, jakie stwarzają ramki postawionych obok siebie monitorów, ale z pewnością uczynią to nieco mniej dokuczliwym.

CES 2018: ROG Bezel-Free Monitor Kit, czyli alternatywa Asusa dla bezramkowych monitorów - obrazek 1

ASUS ROG Bezel-Free Monitor Kit to nakładki na krawędź monitora wykorzystujące soczewki z transparentnego szkła akrylowego, które odbijają światło w sposób, który ukryje ramki monitorów przed naszym wzrokiem. Producent informuje, że zastosowany materiał przepuszcza 90% światła generowanego przez panel, co sprawia, że obraz na krawędziach będzie nieco przyciemniony, ale i tak da lepsze wrażenia niż choćby najcieńsze ramki.

ROG Bezel-Free Monitor Kit przystosowany jest do pracy z monitorami ustawionymi pod kątem 130 stopni i chociaż zaprezentowany na CES 2018 egzemplarz pokazano z modelami monitorów ROG Swift PG258Q i Strix XG258Q, to ASUS zapewnia, że nakładki możemy wykorzystać także z monitorami innych producentów.

Nie znamy sugerowanej ceny akcesoriów, ale powinny pojawić się na rynku jeszcze w tym roku.

CES 2018: ROG Bezel-Free Monitor Kit, czyli alternatywa Asusa dla bezramkowych monitorów - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?