CES 2018: ROG Bezel-Free Monitor Kit, czyli alternatywa Asusa dla bezramkowych monitorów

LM, 09 stycznia 2018 13:20 0

Optyczny kamuflaż, który ukryje ramki monitorów przed naszym wzrokiem.

Na targach CES 2018 firma Asus zaprezentowała ciekawą alternatywę dla stanowisk wykorzystujących wiele monitorów jednocześnie. ROG Bezel-Free Monitor Kit może nie wyeliminuje całkowicie problemów z immersją, jakie stwarzają ramki postawionych obok siebie monitorów, ale z pewnością uczynią to nieco mniej dokuczliwym.

ASUS ROG Bezel-Free Monitor Kit to nakładki na krawędź monitora wykorzystujące soczewki z transparentnego szkła akrylowego, które odbijają światło w sposób, który ukryje ramki monitorów przed naszym wzrokiem. Producent informuje, że zastosowany materiał przepuszcza 90% światła generowanego przez panel, co sprawia, że obraz na krawędziach będzie nieco przyciemniony, ale i tak da lepsze wrażenia niż choćby najcieńsze ramki.

ROG Bezel-Free Monitor Kit przystosowany jest do pracy z monitorami ustawionymi pod kątem 130 stopni i chociaż zaprezentowany na CES 2018 egzemplarz pokazano z modelami monitorów ROG Swift PG258Q i Strix XG258Q, to ASUS zapewnia, że nakładki możemy wykorzystać także z monitorami innych producentów.

Nie znamy sugerowanej ceny akcesoriów, ale powinny pojawić się na rynku jeszcze w tym roku.

Znamy datę premiery Conarium na konsolach
Tyranny i Shadow Tactics: Blades of the Shogun w najnowszym Humble Bundle
StarCraft 2 – już jutro prezentacja możliwości AI Blizzarda i DeepMind
Stellaris: Console Edition z datą premiery na PlayStation 4 i Xbox One
najnowsze