Informacje

Overwatch otrzyma niebawem mapę Blizzard World

... Małgorzata Trzyna

Blizzard planuje także wprowadzić 27. postać, która obecnie jest testowana. W najbliższej przyszłości na graczy czeka specjalne wydarzenie.

Z okazji Nowego Roku, Blizzard przygotował kilkuminutowe wideo, na którym Jeff Kaplan, producent, opowiedział o nadchodzących nowościach, które pojawią się w Overwatch w najbliższej przyszłości. Gracze mogą spodziewać się specjalnego wydarzenia związanego z chińskim Nowym Rokiem (który wypada w połowie lutego) oraz kolejnych dodatków kosmetycznych w skrzynkach z losową zawartością. Niebawem do gry ma zostać dodana nowa mapa, Blizzard World, którą wprowadzono na publiczne serwery testowe w listopadzie. Trwają też prace nad kolejnym bohaterem.

- Prace nad postacią numer 27 są już na bardzo zaawansowanym etapie. Uważamy, że jest to świetna, bardzo potrzebna postać. Nie jesteśmy pewni, kiedy ją wprowadzimy - wyznaczenie daty jest dla nas mniej istotne niż dopracowanie tego bohatera. Obecnie trwają wewnętrzne testy, świetnie się bawimy i czynimy spore postępy. Myślimy też o kolejnych postaciach. Pracujemy także nad nowymi mapami - mówi Kaplan.

W maju minie dwa lata od premiery Overwatch - w tym czasie możemy spodziewać się urodzinowych obchodów. Twórcy chcą rozwijać uniwersum również za pomocą filmów animowanych i komiksów oraz wprowadzać dalsze poprawki w balansie itp., związane z przekształcaniem tytułu w grę e-sportową.