Informacje

Crytek pozwał twórców Star Citizena

... LM

Okazuje się, że Cloud Imperium Games mogło złamać warunki umowy na wykorzystanie silnika CryEngine.

Crytek pozwał twórców Star Citizena - obrazek 1

Firma Crytek złożyła pozew przeciwko Cloud Imperium Games i Robert Space Industries, z którego wynika, że twórcy Star Citizena nie dotrzymali warunków umowy zawartej w ramach wykorzystania silnika graficznego CryEngine. Okazuje się, że w ramach kontraktu twórcy Star Citizena mieli stworzyć jedną grę, a stworzyli dwie, gdyż kampania dla pojedynczego gracza w Star Citizen – Squadron 42 – jest dystrybuowana jako osobny produkt. Co więcej, zgodnie z umową wszelkie materiały promocyjne gry Star Citizen miały zawierać logo silnika CryEngine. Te faktycznie były widoczne, przynajmniej do czasu aż Cloud Imperium Games przesiadło się z CryEngine na silnik graficzny Amazon Lumberyard. Jak wyglądały ustalenia w tej kwestii? Tego nie wiemy, tak samo, jak niejasne jest czy twórcy Star Citizen mogli przenieść do nowego silnika modele stworzone w czasie, gdy jeszcze korzystali z CryEngine. W pozwie znajdziemy też informację, z której wynika, że Crytek poświęcił sporo czasu na przygotowanie obszernej demonstracji zabiegów, które poczynili twórcy Star Citizena, aby zyskać finansowe wsparcie fanów podczas kampanii crowdfundingowej.

Oczywiście w odpowiedzi na zarzuty Cloud Imperium Games wystosowało oświadczenie, w którym przekonuje, że sam pozew jest bezzasadny i może udowodnić to w sądzie, a na koniec ma zamiar jeszcze obciążyć Cryteka kosztami procesu.

Cała sprawa wygląda ciekawie, ale pozostaje jedynie mieć nadzieję, że sądowa batalia nie wpłynie negatywnie na tempo procesu deweloperskiego. Dajcie znać, co o tym sądzicie.

Crytek pozwał twórców Star Citizena - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?