Felieton

Prezes Square Enix w kilku słowach o sequelach i mikrotransakcjach w grach

Katarzyna Dąbkowska, 12 grudnia 2017 09:25 2

Yosuke Matsuda twierdzi, że nie wszystkie tytuły z serii muszą być do siebie podobne. Jako przykład podaje Final Fantasy.

Prezes Square Enix, Yosuke Matsuda, wypowiedział się na temat sequeli gier. W wywiadzie dla MCV omówił kilka kontynuacji, które opierają się o pewne serie, ale przyjmują także podejście eksperymentalne. Jako przykład podał chociażby NieR i NieR: Automata, które mają być zupełnie innymi produkcjami. Dodał:

- To jest coś, co musimy naprawdę nadal robić. Musimy ciągle tworzyć nowe gry. Ponieważ zespoły programistów są o wiele większe niż kiedyś, nie jest łatwo stworzyć ogromne IP na takim poziomie, ale jest to coś, co musimy nadal próbować robić. W przeciwnym razie sytuacja staje się stateczna.

Matsuda dodał, że gry z serii nie zawsze muszą być podobne do siebie. Jako przykład podał Final Fantasy:

- W przypadku gier z serii Final Fantasy jest trochę inaczej. Noszą nowe numery, ale każda z nich to na swój własny sposób całkowicie nowe IP. Wszystko w nich jest za każdym razem inne.

Matsuda dodał również kilka słów na temat mikrotransacji w grach, które (za sprawą EA) są ostatnio przedmiotem ogromnych kontrowersji. Uważa, że bardzo ważnym jest, aby dodawać do gry nową zawartość po jej premierze, ale produkcje na konsole różnią się od tego, co oferują tytuły na urządzenia mobilne, zatem powinny być traktowane inaczej:

- Sposób, w jaki tworzone są gry konsolowe, ilość treści i wysiłku, który jest w gry wkładany to coś, co nie pasuje do założeń mikrotransakcji.

Poznaliśmy datę premiery kolejnego DLC do Shadow of the Tomb Raider – The Nightmare
W Battlefield V prawdopodobnie wkrótce pojawią się mikrotransakcje
Shadow of the Tomb Raider z najnowszą aktualizacją i DLC The Pillar
Life is Strange 2 – drugi epizod z datą premiery
najnowsze