Informacje

PlayerUnknown's Battlegrounds pojawi się na urządzeniach mobilnych

... Katarzyna Dąbkowska

Przeniesieniem gry na „mobilki” zajmie się firma Tencent.

PlayerUnknown's Battlegrounds pojawi się na urządzeniach mobilnych - obrazek 1

Studio Tencent zapowiedziało, że we współpracy z twórcami PlayerUnknown's Battlegrounds stworzy grę mobilną opartą o uniwersum tej gry. Szczegóły projektu nie zostały podane. Wiadomo jedynie, iż będzie to gra przeznaczona na sprzęty z iOS i Androidem i pojawi się najprawdopodobniej w przyszłym roku. Tencent obiecuje, że gra będzie mocno opierała się o markę, jednak, z przyczyn oczywistych, nie będą mogli po prostu przenieść całej produkcji na mniejsze urządzenia. Tytuł ten ma być skierowany do użytkowników w Chinach. Nie wiadomo zatem czy trafi również na Zachód.

Warto wspomnieć, że to właśnie Tencent będzie odpowiedzialne za dostosowanie PlayerUnknown's Battlegrounds do wartości socjalistycznych jakie obowiązują w Chinach, dzięki czemu rozwiązany zostanie problem z debiutem gry na tamtejszym rynku. Dodatkowo, Tencent pracuje aktualnie również nad konkurencją dla PlayerUnknown's Battlegrounds. Będzie to gra battle royale o nazwie Europa.

PUBG jest aktualnie jedną z najpopularniejszych gier na całym świecie. Produkcja nie wyszła jeszcze z programu wczesnego dostępu na Steamie, jednak na jej zakup już zdecydowały się 22 miliony graczy. Tytuł ten dostępny jest aktualnie na PC, jednak pojawi się też na Xboksie One.

PlayerUnknown's Battlegrounds pojawi się na urządzeniach mobilnych - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?