Informacje

EA zwolniło twórcę gry Plants vs. Zombies za sprzeciw wobec modelu pay-to-win

... LM

Tak twierdzi jego bliski znajomy – Edmund McMillen.

EA zwolniło twórcę gry Plants vs. Zombies za sprzeciw wobec modelu pay-to-win - obrazek 1

Podczas dyskusji dotyczących mikropłatności w programie Roundtable Live twórca takich hitów jak The Binding of Isaac i Super Meat Boy – Edmund McMillen – opowiedział historię, której bohaterem jest jego bliskim znajomy – odpowiedzialny za popularną grę typu tower defence Plants vs. Zombies George Fan.

Okazuje się, że po przejęciu PopCap Games przez Electronic Arts koncern chciał skorzystać na zainteresowaniu graczy i wydać pełnoprawną kontynuację Plants vs. Zombies. Projektem tytułu miał zająć się twórca pierwowzoru, wspomniany już George Fan. O ile pierwsza część była produkcją niezależną, to przy tworzeniu sequelu należało wziąć już pod uwagę także wskazówki wydawcy i szybko okazało się, że EA zależało na stworzeniu gry, która bardzo mocno eksploatowałaby model pay-to-win. Sprzeciw projektanta poskutkował jego natychmiastowym zwolnieniem, a produkcja opracowana bez jego udziału była potem często krytykowana przez graczy za faworyzowanie wszystkich, którzy lubią sięgnąć do portfela po dodatkowe środki. Oczywiście nie wiemy, ile jest w tym prawdy, ale sam George Fan zamierza wydać oświadczenie w tej sprawie, więc zapewne niedługo poznamy więcej szczegółów.

Dajcie znać, co o tym sądzicie.

EA zwolniło twórcę gry Plants vs. Zombies za sprzeciw wobec modelu pay-to-win - obrazek 2

Najnowsze

Warface - szybki sukces na PS4

0
Patryk Purczyński

W ubiegłym tygodniu strzelanka Warface stała się dostępna na PS4. Mimo, że gra ma już swoje lata, nie umknęła uwadze właścicieli konsoli Sony.

Czytaj dalej 
Lubisz nas?