News

Wiedźmin 4, Cyberpunk 2077 i Gwint – Kiciński o grach w jednym wywiadzie

Katarzyna Dąbkowska, 09.11.2017 10:36 7

Twórcy nie mają zamiaru porzucać Wiedźmina.

Wiedźmin 3: Dziki Gon to już zakończona przygoda, dlatego gracze wciąż mają nadzieję, że powstanie czwarta część wiedźmińskiej opowieści. W serwisie Strefa Inwestorów pojawiło się wideo, w którym prezes firmy CD Projekt, Adam Kiciński, nie potwierdził bezpośrednio, że doczekamy się kontynuacji serii, ale stwierdził: Fani i inwestorzy by nam nie wybaczyli, gdybyśmy na zawsze porzucili ten projekt. Innymi słowy – jest nadzieja na to, że wiedźmiński cykl będzie kontynuowany. Kiciński stwierdził jednak, iż będzie to inna forma niż dotychczasowa. Nie będzie Wiedźmina 4, bo ta historia się skończyła. Firma ma jednak prawa do marki i z pewnością będzie myśleć o ciekawej kontynuacji cyklu.

W trakcie wideo Kiciński mówi również o grze Cyberpunk 2077. Stwierdza, że będzie to większa gra niż w przypadku Wiedźmina 3. Jego ekipa, jak twierdzi, chce eksperymentować na nowych polach, które nie były jeszcze eksplorowane w Wiedźminie. Dodał, że nie może wiele ujawnić, jednak ambicje twórców są zawieszone wysoko. Nie chciał jednak ujawnić szczegółów na temat projektu.

Kiciński powiedział również kilka słów na temat Gwinta. Twierdzi, że do tej pory jego ekipa skupiała się na balansowaniu i na tym, by gra stała się zarabiającym serwisem. Gracze do tej pory wracają do gry, by wygrać z innym użytkownikiem, ale sama produkcja ich nie zatrzymuje na dłużej. Zapewnił jednak, że Gwint się zmieni i będzie stanowczo bardziej rozbudowany.

najnowsze