Informacje

Dyrektor kreatywny Tomb Raidera odchodzi z Crystal Dynamics

...

Ruchy kadrowe na wysokich szczeblach Crystal Dynamics trwają. Władze studia już szukają następcy człowieka, który miał pociągnąć Tomb Raidera.

Dyrektor kreatywny Tomb Raidera odchodzi z Crystal Dynamics - obrazek 1

Ian Milham odszedł z Crystal Dynamics. Informację przekazał sam główny zainteresowany za pośrednictwem Twittera dodając, że w studiu nie pracuje już od września. Jego nowym miejscem pracy jest Outpost, w którym pracują współtwórcy Dead Space'a. Można więc powiedzieć, że Milham niejako wraca na stare śmieci, wszak przy produkcji wspomnianego kosmicznego survival horroru pełnił rolę dyrektora artystycznego.

Do Crystal Dynamics Milham dołączył nieco ponad rok temu, obejmując stanowisko dyrektora kreatywnego Tomb Raidera. Za jego kadencji nie powstała jednak ani jedna gra z Larą Croft w roli głównej. Były już pracownik studia zapewnia, że jego odejście nie ma nic wspólnego ani z serią, ani z pracodawcą, a ludzie powinni spodziewać się samych dobrych rzeczy po nowej odsłonie cyklu.

Ta na razie nie została jeszcze oficjalnie zapowiedziana. Wiadomo natomiast, że Crystal Dynamics szuka nowego dyrektora kreatywnego. Od kandydata oczekuje "zapewnienia zespołowi inspiracji i upewnienia się, że kreatywna wizja zostanie zaakceptowana i podchwycona przez ekipę". Przyda się też doświadczenie w produkcji gier wysokobudżetowych.

Dyrektor kreatywny Tomb Raidera odchodzi z Crystal Dynamics - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?