News

Blizzard: prawie pół miliona graczy w Overwatchu na cenzurowanym

Patryk Purczyński, 14.09.2017 17:58 4

- Jeśli jesteś złym człowiekiem, który źle czyni w Overwatchu, po prostu cię tam nie chcemy - mówi Jeff Kaplan. Jaśniej chyba nie można.

Blizzard podjął "działania dyscyplinarne" względem ponad 480 tys. graczy w Overwatchu - ujawnił Jeff Kaplan, reżyser strzelanki sieciowej. W najnowszym wideo poświęconym nowościm w grze tym razem poruszył temat toksycznych zachowań użytkowników, który od długiego czasu spędza sen z powiek twórcom popularnego tytułu. Spośród blisko pół miliona działań aż 340 tys. zostało podjętych bezpośrednio po zgłoszeniach innych graczy.

- Nie będzie momentu, w którym magicznie to całe złe zachowanie z Overwatcha zniknie. To ciągły proces, który chcemy naprawiać i usprawniać - przekonuje Kaplan, który wcześniej wspominał o zaostrzeniu kar za toksyczne zachowania. - Jeśli jesteś złym człowiekiem, który źle czyni w Overwatchu, po prostu cię tam nie chcemy. Nie chcemy tworzyć stref, w których są sami źli ludzie. W ogóle nie chcemy ich w Overwatchu - dodaje.

Po raz kolejny wzywa też społeczność zgromadzoną wokół strzelanki, by głęboko wejrzała w siebie i zastanowiła się nad swoim zachowaniem. Trudno jednak oczekiwać, by takie apele przyniosły większy skutek.

najnowsze