Felieton

Blizzard zaostrzy kary za złe zachowanie w Overwatchu

Patryk Purczyński, 30 sierpnia 2017 19:55 6

Jeff Kaplan informuje o nowym systemie kar w Overwatchu wzywając jednocześnie społeczność gry do tego, by najzwyczajniej była bardziej uprzejma.

Blizzard wydłuży kary zawieszeń za złe zachowanie w Overwatchu. Firma zrezygnuje z wyciszania nieuprzejmych graczy i postawi w całości na zawieszenia i bany. Twórcy sieciowej strzelanki testowali w ostatnim czasie system powiadomień mailowych, które ostrzegałyby o toporze wiszącym nad głową danego niepokornego użytkownika. Najdotkliwsze kary - permanentne bany na rozgrywkę opartą na rywalizacji - czekają na tych, którzy podpadną kilka razy.

- Mamy bardzo sprytnych ludzi, którzy potrafią wykryć takie zachowanie - przestrzega Kaplan. Jednocześnie podkreśla, że Blizzardowi zależy na tym, by potyczki sieciowe w Overwatchu uczynić sympatyczniejszym miejscem nie tylko poprzez wyrywanie chwastów, ale też promowanie właściwych zachowań. - To długoterminowa akcja. Naprawdę zależy nam, by opracować systemy zachęcające do pozytywnego zachowania i nagradzające dobrych graczy - oznajmia.

- Naprawdę dołuje nas to, że spędzamy tyle czasu na karaniu ludzi za niesportowe zachowanie. Lubimy tworzyć fajne, zabawne systemy gry - tym się zajmujemy zawodowo. Ponieważ jednak ludziom brakuje samokontroli lub lubią wykorzystywać anonimowość i wolność słowa, jesteśmy postawieni w pozycji konieczności wydatkowania sporych ilości naszego czasu i zasobów na karanie społeczności. Robimy to z obowiązku, ale wolelibyśmy poświęcić więcej czasu na nagradzanie dobrych graczy zamiast skupiania się na słabej rywalizacji i nieakceptowalnym zachowaniu. Czy Wam się to podoba czy nie, to nie jest tylko problem zespołu, ale całej społeczności Overwatcha. Tkwimy w tym razem - dodaje Kaplan.

StarCraft: Remastered otrzyma wkrótce Publiczny Serwer Testowy
Znamy plany rozwoju aspektów PvP w World of Warcraft Classic
Głuchy gracz Overwatch znalazł się w gronie 500 najlepszych graczy na świecie
System banów w Apex Legends działa świetnie - powracający oszuści otrzymują bana raz za razem
najnowsze