Nadchodzi Age of Empires IV!

LM
2017/08/22 01:45

I nie jest to jedyna dobra wiadomość.

Wspaniałe nowiny dla wszystkich, którzy czekali na drugą młodość klasycznych RTS-ów. Podczas specjalnej imprezy z okazji 20-lecia marki Age of Empires na targach gamescom 2017 Microsoft zapowiedział Age of Empires IV. Produkcją czwartej odsłony kultowej serii startegii czasu rzeczywistego zajmie się kanadyjskie studio Relic Entertainment, twórcy Homeworld, Company of Heroes czy cyklu Dawn of War. Tytuł zmierza na komputery osobiste z systemem Windows 10. Zapowiedzi towarzyszył dołączony do wiadomości zwiastun i chociaż nie ujawniono zbyt wielu szczegółów, to wszystkiego mamy dowiedzieć się już wkrótce.

GramTV przedstawia:

Jednocześnie ujawniono, że zapowiedziana podczas tegorocznych targów E3 odświeżona pierwsza odsłona cyklu – Age of Empires: Definitive Edition ukaże się już 19 października na PC z systemem Windows 10. Właśnie rozpoczęły się zapisy do testów beta, które znajdziecie pod tym adresem. Przypomnijmy, że ulepszona wersja oryginalnie wydanej w 1997 roku gry zaoferuje nam usprawnioną oprawę wizualną w rozdzielczości 4K, przebudowaną ścieżkę dźwiękową i przystępniejszą z punktu widzenia współczesnego gracza mechanikę rozgrywki.

Jeśli wspomniane rewelacje to wciąż dla Was za mało, to musicie wiedzieć, że Microsoft zapowiedział odświeżone edycje wzorem pierwszej odsłony zarówno dla Age of Empires II, jak i Age of Empires III. Na razie nie ujawniono zbyt wielu szczegółów, więc będziemy śledzić temat.

Czekacie?

Komentarze
9
Numenpl
Gramowicz
25/08/2017 10:57
Dnia 22.08.2017 o 18:04, KadwaO napisał:

Cóż żadnej dobrej inforamcji nie widzę... gdyby robiło to jakieś godne zaufania studio...

No właśnie Relic i Age of Empires to połączenie będzie klęską jakich mało. Dla przypomnienia DoW 3 ma obecnie mniejszą liczbę graczy niż DoW 1 Soulstorm i to dzięki magicznym posunięciom Relic gdy gra miała liczbę graczy trochę mniejszą od COH1.  I tym partaczom chcą dać jedną z najważniejszych serii w historii gatunku gier RTS. 

KadwaO
Gramowicz
22/08/2017 18:04

Cóż żadnej dobrej inforamcji nie widzę... gdyby robiło to jakieś godne zaufania studio...

Rolamonx
Gramowicz
22/08/2017 17:26
Liarkurna napisał:

Wololo!

Dokładnie !!! Wololo !! FTW! Najlepszy news tego gamescomu, póki co. Mam nadzieje że znów poczuje się jak dziecko.

Damlon
Gramowicz
22/08/2017 15:39

Świetnie! Jaram się jak czarownica na stosie :D

Bambusek
Gramowicz
22/08/2017 12:21
Jaracz napisał:

Co się stało, że Relic robi grę dla Microsoftu, skoro jest własnością Segi?  

Pewnie gra robiona na zamówienie, tak jak należące do Segi Creative Assembly zrobiło Halo Wars 2. MS nie ma już Ensemble Studios od RTSów więc musi szukać na zewnątrz. 

A tymczasem Blue Byte kleci kolejne Anno :) 

Jaracz
Gramowicz
22/08/2017 11:34

Co się stało, że Relic robi grę dla Microsoftu, skoro jest własnością Segi? W każdym razie po pokpieniu sprawy z Dawn of war 3 nie należy spodziewać się po nich niczego dobrego. Pewnie znowu spróbują przemycić elementy MOBA do klasycznego RTSa - wraz z rozwojem cywilizacji po linii będą biegać silniejsze minionki czy coś. /uploads/emoticons/wink.png" srcset="/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" title=";)" width="20" />

fenr1r
Gramowicz
22/08/2017 10:02

W tej chwili po Relic można spodziewać się najgorszego.

Danoniero
Gramowicz
22/08/2017 07:45

Relic robi dobre rtsy, w samym company of heroes mam ponad 600h w multi. Mam nadzieję że nie zepsują gry mojego dziecinstea

Liarkurna
Gramowicz