News

Nadchodzi Age of Empires IV!

LM, 22.08.2017 01:45 9

I nie jest to jedyna dobra wiadomość.

Wspaniałe nowiny dla wszystkich, którzy czekali na drugą młodość klasycznych RTS-ów. Podczas specjalnej imprezy z okazji 20-lecia marki Age of Empires na targach gamescom 2017 Microsoft zapowiedział Age of Empires IV. Produkcją czwartej odsłony kultowej serii startegii czasu rzeczywistego zajmie się kanadyjskie studio Relic Entertainment, twórcy Homeworld, Company of Heroes czy cyklu Dawn of War. Tytuł zmierza na komputery osobiste z systemem Windows 10. Zapowiedzi towarzyszył dołączony do wiadomości zwiastun i chociaż nie ujawniono zbyt wielu szczegółów, to wszystkiego mamy dowiedzieć się już wkrótce.

Jednocześnie ujawniono, że zapowiedziana podczas tegorocznych targów E3 odświeżona pierwsza odsłona cyklu – Age of Empires: Definitive Edition ukaże się już 19 października na PC z systemem Windows 10. Właśnie rozpoczęły się zapisy do testów beta, które znajdziecie pod tym adresem. Przypomnijmy, że ulepszona wersja oryginalnie wydanej w 1997 roku gry zaoferuje nam usprawnioną oprawę wizualną w rozdzielczości 4K, przebudowaną ścieżkę dźwiękową i przystępniejszą z punktu widzenia współczesnego gracza mechanikę rozgrywki.

Jeśli wspomniane rewelacje to wciąż dla Was za mało, to musicie wiedzieć, że Microsoft zapowiedział odświeżone edycje wzorem pierwszej odsłony zarówno dla Age of Empires II, jak i Age of Empires III. Na razie nie ujawniono zbyt wielu szczegółów, więc będziemy śledzić temat.

Czekacie?

najnowsze