Twórcy Realpolitiks zapowiadają drugą część

Małgorzata Trzyna
2017/06/23 15:15

Pierwsza część Realpolitiks znalazła 25 000 nabywców.

Twórcy Realpolitiks zapowiadają drugą część

W lutym 2017 do sprzedaży trafiła polska gra strategiczna Realpolitiks. W ciągu tygodnia od premiery sprzedano 10 000 egzemplarzy, co wystarczyło, by zwróciły się koszty produkcji. Jak dotąd sprzedano 25 000 kopii gry, toteż Jujubee zdecydowało się rozpocząć prace nad kolejną częścią:

- Według szacunków emitenta, sprzedaż gry strategicznej Realpolitiks na komputerach osobistych przekroczyła liczbę 25 000 sztuk. Jednocześnie emitent informuje, iż podjął decyzję o rozpoczęciu produkcji gry Realpolitiks 2 jeszcze w 2017 r. - głosi komunikat.

GramTV przedstawia:

Wstępnie wyznaczono datę premiery Realpolitiks 2 na 2019 rok. Natomiast już w lipcu pierwsza część Realpolitiks trafi na urządzenia mobilne z iOS i Androidem.

Jujubee poinformowało również o swoich dalszych planach:

  • prace nad Take Off - The Flight Simulator na PC i Mac zmierzają ku końcowi i niebawem wydawca ustali datę premiery
  • Premiera przygodówki Kursk na PC, PS4 i Xboksa One została przesunięta na pierwszą połowę 2018 roku. Jak wyjaśnił Michał Stępień, prezes zarządu Jujubee, gra ma ogromny potencjał i będzie znacznie bardziej rozbudowana niż początkowo zakładano. Tytuł ten wystarczy na kilkanaście godzin rozgrywki (pierwotnie planowano, że ukończenie gry zajmie ok. 4 godzin)
  • Studio opracuje też nowy symulator mobilny (iOS, Android) na zlecenie Astragon Entertainment - prace powinny zakończyć się w pierwszej połowie 2018 roku
  • później studio zajmie się następcą Kurska - przygodowo-dokumentalnym sandboxem z elementami RPG o roboczym tytule Konklawe, którego data premiery to 2020 rok.
Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!