Znamy specyfikację karty MSI GeForce GTX 1080 Ti Lightning Z

LM
2017/06/21 16:00
0
0

MSI zadbało o specjalny tryb dla podkręcania w wykorzystaniem ciekłego azotu.

Znamy specyfikację karty MSI GeForce GTX 1080 Ti Lightning Z

Jeśli uważnie śledziliście tegoroczne targi Computex w Tajpej, to z pewnością pamiętacie zapowiedzianą tam kartę MSI GeForce GTX 1080 Ti Lightning Z. Sprzęt bez wątpienia dedykowany jest przede wszystkim entuzjastom ekstremalnego podkręcania, co potwierdza jego oficjalna specyfikacja ujawniona przez producenta.

Na płycie drukowanej poza rdzeniem NVidia Pascal GP102 znajdziemy 18 fazową sekcję zasilania z komponentami Military Class 4, a także masę czujników temperatury i złącza do odczytu napięć zasilających. Zegary karty zostały fabrycznie podkręcone, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby je samodzielnie przetaktować. Dla karty przewidziano nawet tryb podkręcania z wykorzystaniem ciekłego azotu.

System chłodzenia składa się z dwóch radiatorów i sześciu rurek cieplnych o różnej średnicy. Kartę wyposażono także w dodatkowy radiator, który reguluje temperaturę kości pamięci i sekcji zasilania. Poza tym za chłodzenie odpowiadają trzy wentylatory – dwa o średnicy 100 mm i jeden 92 mm, które dzięki technologii ZeroFrozr pozostają wyłączone, gdy karta pracuje pod niskim obciążeniem. Chłodzenie wyposażono w podświetlenie Mystic Light RGB, którym możemy zarządzać z poziomu specjalnej aplikacji.

GramTV przedstawia:

MSI GeForce GTX 1080 Ti Lightning Z wyposażono w pięć wyjść wideo - 2x DisplayPort 1.4, 2x HDMI 2.0b i DVI-D. Do działania wymaga zasilania wyprowadzonego z trzech 8-pinowych wtyczek, co stanowi zapas mocy niezbędny dla overclockingu. Karta trafi na rynek w lipcu i chociaż nie znamy jej sugerowanej ceny, to bez wątpienia możemy klasyfikować ją jako jeden z najdroższych GTX 1080 Ti na rynku.

MSI GeForce GTX 1080 Ti Lightning Z

  • GPU: GP102
  • CUDA Cores: 3584
  • TMUs: 224
  • ROPs: 88
  • Base Clock: 1607MHz
  • Boost Clock: 1721 MHz
  • Memory Clock: 11120 MHz
  • Memory: 11 GB GDDR5X 352b
Brakuje mocy? Zajrzyj do sekcji sprzętowej sklepu gram.pl

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!