News

Zbliża się finał 9. ogólnopolskiego konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych

gram.pl, 05.06.2017 16:59 0

Chęć udziału w konkursie można zgłaszać do 17 czerwca.

W dniach 29-30 czerwca 2017 w Art_Inkubatorze, zlokalizowanym w Fabryce Sztuki w Łodzi odbędzie się 9. finał ogólnopolskiego konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych. Jest to unikatowe w Polsce forum, łączące wykładowców, studentów, uczniów szkół i firmy związane z grami komputerowymi.

W konkursie wezmą udział studenci z całej polski, których zadaniem jest zaprezentować oryginalne pomysły na gry komputerowe i pokazać, w jakim stopniu udało się im wypełnić różne role i kompetencje niezbędne do stworzenia prototypu gry. Konkurs będzie okazją, by spotkać się z liderami, programistami, grafikami, projektantami poziomów, ale również artystami koncepcyjnymi, muzykami, dźwiękowcami i projektantami interfejsów.

O wynikach konkursu zdecyduje Jury złożone z przedstawicieli firm oraz pracowników z głównych ośrodków akademickich w Polsce, które kształcą studentów w dziedzinie gier komputerowych. Na zwycięzców i wyróżnionych czekają liczne nagrody ufundowane przez firmy. W wydarzeniu zapowiedziało udział około dwudziestu czołowych polskich przedstawicieli branży gier wideo.

Tegoroczna edycja została rozszerzona do sześciu ścieżek konkursowych: Game Design, Game Development, Mobile Games, Virtual Environment, Game Graphics Concept oraz Game Review. Podobnie jak w poprzednich latach, nad ścieżkami dotyczącymi gier oraz rzeczywistości wirtualnej opiekę sprawuje Instytut Informatyki Politechniki Łódzkiej. Ścieżka Game Graphics Concept organizowana jest przez Wydział Wzornictwa i Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, natomiast ścieżkę Game Review organizuje Katedra Mediów i Kultury Audiowizualnej Uniwersytetu Łódzkiego.

Wydarzeniem towarzyszącym będzie konferencja Conference On Game Innovations obejmująca tematykę wskazaną przez program sektorowy GAMEINN, dzięki której firmy zapoznają się z kompetencjami uczelni w zakresie gier video, co pozwoli zwiększyć potencjał oraz innowacyjność polskich producentów gier na arenie globalnej.

Chęć udziału w konkursie można zgłaszać na stronie wydarzenia - gry.it.p.lodz.pl/formularzZgloszeniowy do 17 czerwca 2017.

najnowsze