Felieton

Zwolnienia w IO Interactive. Drugi sezon gry Hitman pod znakiem zapytania

Katarzyna Dąbkowska, 24 maja 2017 10:58 1

Decyzje Square Enix dają pierwsze, poważne efekty.

IO Interactive przechodzi właśnie bardzo ciężki okres. Kilkanaście dni temu Square Enix postanowiło poinformować, że ma zamiar sprzedać twórców Hitmana, a także zawiesić projekty realizowane w tej firmie. Teraz widać już pierwsze skutki decyzji Square Enix.

IO Interactive powiadomiło oficjalnie, że z firmy będzie musiała odejść część ekipy:

Dzisiaj w IOI musieliśmy dokonać zmian w naszym studiu, co pozwoli nam na lepsze przygotowanie się na przyszłe przygody. Jesteśmy zasmuceni tym, że tak wielu utalentowanych ludzi i dobrych przyjaciół będzie musiało opuścić studio. Robimy wszystko, co możliwe, żeby zająć się tymi, których ta sytuacja bezpośrednio dotyczy. Dziękujemy za wsparcie i zrozumienie – można przeczytać w oświadczeniu.

IO Interactive nie powiadomiło, ilu pracowników firmy będzie musiało się z nią pożegnać. Przypomnijmy, że aktualnie studio pracuje nad drugim sezonem gry epizodycznej Hitman, która spotkała się z wieloma pozytywnymi recenzjami. Warto wspomnieć, iż decyzje Square Enix wiążą się z niespecjalnie dobrymi wynikami finansowymi firmy. W minionym roku odnotowała ona aż 42 mln dolarów strat. Niewykluczone, że IO Interactive (jeśli nie zostanie sprzedane) zostanie zamknięte.

Hitman 2 otrzyma nową mapę w trybie Sniper Assassin w przyszłym tygodniu
Wiemy, kiedy zadebiutują kolejne epizody Life is Strange 2
Valve zwalnia głównego projektanta Artifact
Blizzard Entertainment zwolniło ponad 200 osób
najnowsze