Xbox One ze wsparciem dla klawiatury i myszy

LM
2017/05/13 12:00
8
0

Microsoft zwiększa możliwości deweloperów dla swojej konsoli.

Xbox One ze wsparciem dla klawiatury i myszy

Gigant z Redmont konsekwentnie pogłębia mariaż swojej konsoli z komputerami osobistymi. Wraz z aktualizacją dedykowanego deweloperom programu Xbox Live Creators konsola będzie wykrywać i reagować na komendy pecetowych urządzeń wejściowych. Sprawa jest stosunkowo prosta pod względem klawiatur – tu na start będą kompatybilne niemal wszystkie dostępne na rynku modele. Problemy zaczynają się, gdy weźmiemy pod uwagę sterowanie konsolą za pomocą myszy. Na początku będzie to możliwe za pomocą kilku urządzeń, których lista będzie stale rozbudowywana. Z jednej strony takie rozwiązanie da większe szanse w rywalizacji wieloosobowej pomiędzy PC a Xboksem, ale może też zabić sens gry na padzie w tytuły wymagające szybkości i precyzji.

GramTV przedstawia:

Warto pamiętać, że obsługa klawiatury i myszy w poszczególnych grach na Xboksa One będzie uzależniona od decyzji twórców poszczególnych gier. Jeśli nie zdecydują się stworzyć warunków pod "nowe" urządzenia, to wszystko zostanie po staremu.

Jak oceniacie to zagranie? Czy po takich zmianach rozgrywka wewnątrz jednej platformy będzie miała sens?

Komentarze
8
Usunięty
Usunięty
13/05/2017 21:53

FPSy na padzie to paraolimpiada. Konsola + mysz i klawiarua, piekna sprawa. Wszyscy graja na jednakowych ustawieniach graficznych. Czekałem na to od dawna. Oby było jak najwięcej gier z obsługą. 

Niech rozdzielają w grach graczy z padami od tych z klawiatura i myszką, po prostu. A czy dzisiaj sytuacja jest taka fer? kiedy to korzysta się z różnych konwerterów i podpina sie myszki, nawet Blizzard apelował aby tego nie robić w grze Overwatch. Niech po prostu dadza ludziom mozliwość grania na myszce i klawiaturze.

Usunięty
Usunięty
13/05/2017 14:56

O ile nie zrobią tak, że w wieloosobowych rozgrywkach dopuści się granie k+m (oczywiście takie multi z rywalizacją) to będzie dobry pomysł. Konsola to nie tylko pad i exy. To też klimat. Ja grając na konsoli czuję klimat. nie widzę updobnień do pc. Wszystko idzie naprzód. Nawet konsole.

Usunięty
Usunięty
13/05/2017 14:52

Jak na razie takie wsparcie zostało ogłoszone dla programistów z Creators Program. Nie wiadomo jeszcze, czy wsparcie dotrze do codziennego gracza. Źródło: http://www.gamesradar.com/the-groundwork-for-xbox-one-mouse-and-keyboard-support-is-being-laid/

MisioKGB
Gramowicz
13/05/2017 14:36

Skoro na PC gram na padzie od X360 i to całkiem często to dlaczego brać konsolowa nie mogłaby grać na myszce i klawiaturze? Skąd ten hejt?

Usunięty
Usunięty
13/05/2017 13:27

Czyli widzę starają się zrobić PC :D z zamkniętym systemem i podzespołami. PC dla idiotów sam nic nie popsujesz :D

Nalfein
Gramowicz
13/05/2017 13:12

To jeszcze poproszę o mozliwosć wymiany podzespołów :D

Usunięty
Usunięty
13/05/2017 13:12

to jaki sens ma w ogole istnienie tej konsoli w takim razie?

Usunięty
Usunięty
13/05/2017 13:02

Konsole coraz bardziej chcą się upodobniać do PC'tów, a i tak znajdą się ludzie, którzy będą twierdzili, że konsole są lepsze.