Informacje

Capcom rejestruje nową markę. Ale to nie to, czego się spodziewacie

... Katarzyna Dąbkowska

Nie liczcie na nowe IP.

Capcom rejestruje nową markę. Ale to nie to, czego się spodziewacie - obrazek 1

O Deep Dawn słyszymy średnio raz na pół roku, bo to to wtedy Capcom musi przedłużać prawa do marki. Tym razem jednak nie było mowy o możliwości przedłużenia. Prawo w Stanach Zjednoczonych stanowi, że markę można przedłużać jedynie 5 razy, później zostaje ona porzucona. Oznacza to, że Capcom nie ma zamiaru pracować już nad Deep Down? Nic bardziej mylnego. Japońska firma po prostu... założyła nową markę pod tą samą nazwą.

Czy coś zmieniło się w sprawie produkcji? Raczej nie. Capcom od dobrych kilku lat nie zapowiadał nic ciekawego odnośnie Deep Down. Firma ponownie ma zamiar używać marki w celach komercyjnych. Przynajmniej tak jej przedstawiciele napisali we wniosku. Nie oznacza to jednak, że faktycznie kiedykolwiek z takiej możliwości skorzystają. Najprawdopodobniej aktualnie skupiają się jedynie na tym, by marka nie przepadła. Wniosek został wysłany 9 lutego i zatwierdzony przez urząd patentowy w Stanach Zjednoczonych dzień później.

Ostatnie konkretne wieści na temat Deep Down można datować na 2015 rok. Wtedy przedstawiciele firmy potwierdzili, że muszą mieć dużo czasu na produkcję gry, ponieważ ma ona konkurować z innymi przez 15 lat.

Capcom rejestruje nową markę. Ale to nie to, czego się spodziewacie - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?