Disney zniesmaczony filmami PewDiePie. Odcina się od YouTubera

Katarzyna Dąbkowska
2017/02/14 10:21
9
0

Disney zakończył współpracę ze słynnym YouTuberem po kilku antysemickich filmach.

Disney zniesmaczony filmami PewDiePie. Odcina się od YouTubera

PewDiePie, najpopularniejszy YouTuber na świecie, ma na koncie wiele ciekawych, ale również kontrowersyjnych wideo. Do tej grupy, jak twierdzi The Wall Street Journal, zalicza się 9 filmów związanych z antysemickimi hasłami. W minionym miesiącu Felix Kjellberg opublikował jedno z nich, w którym pokazuje dwóch hinduskich komików trzymających transparent z napisem „Śmierć wszystkim Żydom”. Kjellberg wsparł duet poprzez serwis Fiverr. Całość zwróciła uwagę Disneya, który potwierdził, że ze względu na wydźwięk filmów nie będzie już partnerem YouTubera.

Gigant utrzymywał partnerskie stosunki z Disneyem poprzez Maker Studios, wykupione przez giganta za 675 milionów dolarów w 2014 roku. Teraz współpraca została przerwana. PewDiePie tłumaczy się z całego zajścia tym, że nie popiera ludzi afiszujących się z takimi hasłami, ale próbuje jedynie pokazać wagę tego problemu.

GramTV przedstawia:

Po specjalnej recenzji opublikowanej przez The Wall Street Journal, Kjellberg usunął ze swojego kanału trzy filmy, w tym także wspomniane wideo, w którym dwóch mężczyzn trzyma antyżydowski transparent. Film jednak nie zniknął z sieci. Wcześniej Google usunęło wszystkie reklamy z wideo, jednak pozostawiło materiały reklamowe na innych filmach YouTubera.

Komentarze
9
Usunięty
Usunięty
15/02/2017 09:50

@Skelldon chyba powiedział wszystko, co najważniejsze w tej sprawie. Jak zawsze, największymi rasistami i ksenofobami są ci, którzy z "rasistami" walczą... Nie sądziłem, że NAJPOPULARNIEJSZY youtuber na świecie odważy się dodać coś antysemickiego, i cóż, miałem rację. 

Poważnie, w tych czasach, najbardziej szufladkują ci, którzy niby z szufladkowaniem walczą. Ktoś mówi o lobby żydowskim, a przypisuje się mu nienawiść do WSZYSTKICH Żydow, choć ten stanowczo temu zaprzecza i podaje racjonalne argumenty. Takie czasy, głupota, zwłaszcza na Zachodzie doszła do władzy. Na szczęście wraca "normalne".

Usunięty
Usunięty
14/02/2017 22:39

@Karczot Ale nie wkładaj kościołowego katolicyzmu z chrześcijaństwem do jednego worka.

Usunięty
Usunięty
14/02/2017 18:27

Tylo, że cała ta religia z Chrystusem to wymysł kościoła i jest na to co raz więcej dowód, tylo kościół próbuje to usilnie ukrywać, bo wiadomo czym by to groziło.
Trwa Wczytywanie