Felieton

Tak się robi e-sport: NBA i Take-Two tworzą ligę NBA 2K

Paweł Pochowski, 13 lutego 2017 10:50 0

W jej ramach w sezonie wirtualnych zmagań wezmą udział zespoły odpowiadające prawdziwym klubom w NBA.

Zarząd NBA podpisał kilka dni temu z Take-Two Interactive Software umowę o współpracy w celu powołania do życia wirtualnej e-sportowej ligi opartej na serii NBA 2K. W jej ramach najlepsi gracze z całego świata będą rywalizować między sobą podczas regularnych sezonów, play-offów oraz finałów. Tym samym NBA staje się pierwszą profesjonalną ligą sportową na świecie, które doczeka się własnej ligi e-sportowej. Rozgrywki rozpoczną się w roku 2018. Wiadomo, że w lidze będą ścierać się ze sobą zespoły będące odpowiednikami aktualnych. Kto wie, czy więc za rok rozmowa z kolegami o meczu "Lakers kontra Bulls" nie będzie oznaczała czegoś innego niż dziś.

Każdy zespół będzie składał się z pięciu zawodników - a wiec tak, jak w prawdziwej koszykówce. Stworzą oni swoje własne wirtualny podobizny i to nimi będą rozgrywać mecze na parkietach. Więcej szczegółów oraz pierwszych uczestników poznamy w ciągu najbliższych miesięcy. Pierwszą z gier, która weźmie udział w rozgrywkach, będzie oczywiście NBA 2K18.

Sądzicie, że podobne ligi powstaną także w innych sportowych dziedzinach? Co powiecie na e-sportową ligę piłkarską Ekstraklasa?

Pierwszy gameplay z Borderlands 3 już za dwa tygodnie
Actina Gaming House miejscem przygotowań drużyny Virtus.pro przed lanem Charleroi Esport 2019
Troy Baker nie powróci w Borderlands 3 jako Rhys
Gracze bombardują negatywnymi recenzjami Borderlands 1 i 2 na Steam - Randy Pitchford komentuje
najnowsze