Informacje

Tak się robi e-sport: NBA i Take-Two tworzą ligę NBA 2K

...

W jej ramach w sezonie wirtualnych zmagań wezmą udział zespoły odpowiadające prawdziwym klubom w NBA.

Tak się robi e-sport: NBA i Take-Two tworzą ligę NBA 2K  - obrazek 1

Zarząd NBA podpisał kilka dni temu z Take-Two Interactive Software umowę o współpracy w celu powołania do życia wirtualnej e-sportowej ligi opartej na serii NBA 2K. W jej ramach najlepsi gracze z całego świata będą rywalizować między sobą podczas regularnych sezonów, play-offów oraz finałów. Tym samym NBA staje się pierwszą profesjonalną ligą sportową na świecie, które doczeka się własnej ligi e-sportowej. Rozgrywki rozpoczną się w roku 2018. Wiadomo, że w lidze będą ścierać się ze sobą zespoły będące odpowiednikami aktualnych. Kto wie, czy więc za rok rozmowa z kolegami o meczu "Lakers kontra Bulls" nie będzie oznaczała czegoś innego niż dziś.

Każdy zespół będzie składał się z pięciu zawodników - a wiec tak, jak w prawdziwej koszykówce. Stworzą oni swoje własne wirtualny podobizny i to nimi będą rozgrywać mecze na parkietach. Więcej szczegółów oraz pierwszych uczestników poznamy w ciągu najbliższych miesięcy. Pierwszą z gier, która weźmie udział w rozgrywkach, będzie oczywiście NBA 2K18.

Sądzicie, że podobne ligi powstaną także w innych sportowych dziedzinach? Co powiecie na e-sportową ligę piłkarską Ekstraklasa?

Tak się robi e-sport: NBA i Take-Two tworzą ligę NBA 2K  - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?