Informacje

Zwycięzcy IV edycji konkursu na najlepsze opowiadanie w klimacie Uniwersum Metro 2033 ujawnieni!

... Małgorzata Trzyna

Zbiór wyróżnionych opowiadań ukaże się w czerwcu, wraz z kolejną powieścią z serii Uniwersum Metro 2033.

Zwycięzcy IV edycji konkursu na najlepsze opowiadanie w klimacie Uniwersum Metro 2033 ujawnieni! - obrazek 1

W lipcu ubiegłego roku wystartowała IV edycja konkursu na fan fiction w klimacie Uniwersum Metro 2033. Młodzi twórcy i tym razem nie zawiedli - łącznie nadesłano 169 opowiadań. Ich łączna objętość przekroczyła 5 300 000 znaków, co oznacza, że opowiadania wystarczyłyby na dziesięć 200-stronicowych książek!

W skład jury weszli: Paweł Podmiotko (tłumacz, m.in. powieści Dmitrija Glukhovsky'ego oraz autorów tworzących w Uniwersum Metro 2033), Robert J. Szmidt (pisarz science-fiction i fantasy, tłumacz, redaktor oraz dziennikarz i wydawca; twórca powieści w ramach Uniwersum Metro 2033) oraz ochotnicy z forum metro2033.pl. A oto lista zwycięzców:

1. Rafał Szponarski „Lek na całe zło”
2. Jacek Urbańczyk „bez tytułu”
3. Piotr Jedliński „Któryś był mi bestią”
4. Szymon Muszyński „Ławica”
5. Filip Laskowski „Dobry Samarytanin”
6. Piotr Dudek „Elektrownia”
7. Paweł Hamanowski „Kiedy słońce znów było bogiem”
8. Marcin Wójcik „Fala nośna”
9. Bartosz Majorczyk „Krótki rys człowieka współczesnego”
10. Anna Załęska-Jabłońska „Kapitan”
11. Marta Wnorowska „Muszka Anuszka”
12. Krzysztof Gniady „Największy wróg ludzkości”

Zbiór wyróżnionych opowiadań ukaże się w czerwcu, wraz z kolejną powieścią w ramach Uniwersum. Prace redakcyjne będą się odbywały we współpracy z autorami. Okładkę zbioru zaprojektuje Ilya Jackiewicz.

Pierwsza edycja konkursu na opowiadanie osadzone w świecie wykreowanym przez Dmitrija Glukhovsky’ego wystartowała w 2013 roku. Zwycięskie opowiadania ukazały się w formie darmowego e-booka "W blasku ognia", który pobrano rekordową liczbę razy m.in. z Apple iBooks czy Google Play Books. Kolejna edycja, która wystartowała w roku 2014, zaowocowała wydaniem zbioru "Szepty zgłodzonych" (drukiem i w wersji elektronicznej) - był to darmowy dodatek do każdego egzemplarza "Ciemnych tuneli" Siergieja Antonowa. W trzeciej edycji udział wzięło ponad 100 uczestników, a najlepsze opowiadania dołączono do bestsellerowej powieści Denisa Szabałowa "Prawo do użycia siły".

Zwycięzcy IV edycji konkursu na najlepsze opowiadanie w klimacie Uniwersum Metro 2033 ujawnieni! - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?