AI War II – zapowiedziano sequel kosmicznego RTS’a

LM
2016/10/11 17:00
0
0

Arcen Games zapowiedziało sequel RTS’a z 2009 roku. Nowa odsłona zaoferuje ładniejszą grafikę, kilka grywalnych nacji i usprawnienia w mechanice gry.

AI War II – zapowiedziano sequel kosmicznego RTS’a

Studio Arcen Games ostatecznie potwierdziło rozpoczęcie prac nad kontynuacją wydanego w 2009 roku AI War: Fleet Command. AI War II zmierza wyłącznie na komputery osobiste i według zapowiedzi producenta trafi na rynek w październiku 2017 roku. Wraz z zapowiedzią twórcy uruchomili kampanię crowdfundingową na Kickstarterze, gdzie próbują zebrać dodatkowe środki na produkcję gry. Zbiórka potrwa do 10 listopada a jej cel oscyluje w granicach 300 tysięcy dolarów.

GramTV przedstawia:

Rozgrywka w AI War II będzie opierać się na podobnych zasadach co w pierwszej odsłonie, aczkolwiek do rozgrywki ma zostać wprowadzony szereg innowacji, które rozbudują mechanikę rozgrywki, czyniąc ją jednocześnie bardziej przystępną. W tym miejscu warto wspomnieć o znacznym usprawnieniu działania sztucznej inteligencji, która będzie teraz zdecydowanie większym wyzwaniem dzięki nowym taktykom. Co najważniejsze, nie będziemy musieli ograniczać się do gry wyłącznie rasą ludzką, bowiem w grze pojawią się dwie nowe grywalne nacje: rasa Spire i cywilizacja Zenith.

Całość zapowiada się nieźle i z niecierpliwością czekamy zarówno na wyniki zbiórki, jak i dalsze informacje dotyczące produkcji. Co więcej naszą uwagę przykuła informacja, że AI War II będzie sprzyjać nieoficjalnym rozszerzeniom tworzonym przez społeczność graczy, ale na konkretne wieści w tej sprawie przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!