Voodoo Vince powraca i zmierza w stronę PC oraz Xboksa One

Paweł Pochowski
2016/10/06 10:30
1
0

Szmaciana lalka Voodoo powraca w odświeżonej wersji obiecując humor i zabawę równie dobrą, co kilkanaście lat temu.

Voodoo Vince powraca i zmierza w stronę PC oraz Xboksa One

Voodoo Vince to marka, która debiutowała w roku 2003 na pierwszym Xboksie. Produkcję zaprojektował Clayton Kauzlaric, a stworzyło ją należące do niego studio Beep Industries. Po 13 latach przerwy szmaciany bohater powraca wraz z właśnie zapowiedzianą zremasterowaną edycją gry, która ukaże się na początku przyszłego roku na PC oraz Xbox One. Co ciekawe, Voodoo Vince wraca do życia za sprawą oryginalnych twórców ze studia Beep Industries.

- Jestem bardzo podekscytowany na myśl o powrocie Voodoo Vince. Wsteczna kompatybilność nie wchodziła w grę z powodu silnika, ale program ID@Xbox zainspirował mnie do wydania zremasterowanej wersji HD niezależnie, z większością gry stworzoną od podstaw. Ludzie w Microsoft byli bardzo pomocni wobec tej idei - powiedział Clayton. Warto przypomnieć, że Microsoft stracił prawa do marki w roku 2015. Już wtedy zastanawialiśmy się czy ktoś przejmie prawa do Voodoo Vince i jak widać rękę po nie wyciągnął oryginalny twórca.

Deweloperzy obiecują 30 ataków dla głównej postaci, rozdzielczośc 1080p w 60 klatkach na sekundę i wsparcie dla 16:9, soundtrack z wyselekcjonowanymi oryginalnymi piosenkami oraz ich remixami i sporo specyficznego, sarkastycznego humoru. Udostępniono też pierwszy trailer. Przy okazji - tytuł ma szansę pojawić się na Steam, ale potrzebuje Waszych głosów w programie Greenlight.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
Usunięty
Usunięty
06/10/2016 13:52

Jedynie kojarzę tę grę, ale nigdy nie miałem okazji zsgrać. Być może dam jej szansę teraz. :P