News

Horizon: Zero Dawn bez natywnego 4K, ale ponoć gracze nie dostrzegą różnicy

Paweł Pochowski, 08.09.2016 14:10 9

Gra wygląda przepięknie na zaprezentowanym wczoraj gameplay'u, ale nie liczcie na rozgrywkę w natywnej rozdzielczości 4K.

Jedną z kilku zaprezentowanych podczas PlayStation Meeting gier był Horizon: Zero Dawn, który doczekał sie dłuższego i świetnie wyglądającego pokazu. Gameplay możecie zobaczyć poniżej - to ponad trzy minuty świetnych widoków z genialnym efektem HDR na czele, a także wspinaniem się na imponująco wielkiego robota przez główną bohaterkę. Jak donosi destructoid gra będzie wyświetlana w rozdzielczości 4K, ale nie będzie to obraz renderowany natywnie, jedynie skalowany. Według dyrektora artystycznego Jan-Barta Van Beeka, efekt finalny będzie na tyle bliski oryginałowi, że większość osób nie dostrzeże różnicy.

Zastanawiam się jednak czy gracze, którzy zainwestują w telewizor 4K z chęcią dokupią do niego konsolę, która nie wykorzysta jego pełnych możliwości, a zaoferuje jedynie skalowany do tej rozdzielczości obraz. I obawiam się, że część z nich nie będzie z tego powodu zadowolona. Mimo wszystko, Horizon: Zero Dawn i tak wygląda prześlicznie. Zobaczcie sami.

najnowsze