Informacje

God of War: Kratos-ojciec to zupełnie inny bohater niż Kratos z poprzednich części serii

... Małgorzata Trzyna

Koniec z podejściem "zabić wszystko co się rusza" - przy synu Kratos stara się kontrolować swój gniew.

God of War: Kratos-ojciec to zupełnie inny bohater niż Kratos z poprzednich części serii - obrazek 1

Podczas E3 obejrzeliśmy fragment rozgrywki z Kratosem w roli głównej - tym razem bohaterowi towarzyszył syn. Nie mieliśmy zatem do czynienia z Kratosem przepełnionym wściekłością i nienawiścią, lecz z kimś, kto stara się być lepszym.

- Kratos walczył ze swoim gniewem, obwiniając za ten szał błędy, jakie popełnił w przeszłości - powiedział Jeet Shroff, przedstawiciel Sony Santa Monica, w rozmowie z Gamesradar. - Teraz ma syna, a skoro został ojcem, próbuje okiełznać gniew i ochronić swe dziecko przed tym, co w nim tkwi. To będzie podróż ich obu. Zagrasz jako Kratos, ale istotną rolę odegrają relacje z jego synem.

- To ten sam Kratos, co wcześniej, ale na innym etapie swego życia - dodał Mihir Sheth, projektant techniczny. - Gniew reprezentuje wszystko z przeszłości Kratosa. Kratos, którego znacie z poprzednich części, jest zamknięty w tym gniewie. Bohaterowi trudno go kontrolować, ale stara się oszczędzić tego synowi.

Protagonista na wideo z E3 nie traktował dziecka zbyt wyrozumiale, ponieważ chciał przygotować go na stawienie czoła przeciwnościom i nauczyć go, jak przetrwać w nieprzyjaznym otoczeniu. Z drugiej strony, syn uczy Kratosa, co to znaczy być człowiekiem i czyni go bardziej ludzkim.

Jeśli chodzi o samego chłopca, na razie nie znamy nawet jego imienia, ani nie wiemy, kto jest jego matką.

God of War zmierza na PS4. Data premiery nie została jeszcze ogłoszona.

Najnowsze
Lubisz nas?