News

Nowo ogłoszone Prey nie ma nic wspólnego ze skasowanym Prey 2 od Human Head

Patryk Purczyński, 17.06.2016 18:37 3

Bethesda na swojej konferencji tylko wspomniała o Prey od Arkane Austin, nie wdając się w szczegóły na temat gry. Teraz mówi o niej nieco więcej.

Prey od Arkane Austin nie ma nic wspólnego ze skasowaną kilka lat temu kontynuacją gry z 2006 od Human Head Studios. - W nowym Prey nie ma ani jednego elementu wspólnego z Prey 2, poza kosmitami biegającymi jak w amoku i faktem, że główny bohater jest przez nich ścigany - mówi Pete Hines, wiceprezes Bethesdy ds. marketingu i PR.

Stwierdza on, że Arkane Studios chce nadać marce własną wizję i wykreować tytuł na taki, jak zdaniem pracowników studia powinien wyglądać. Nie będzie to horror, ale można się w nim spodziewać elementów psychologicznych. - Pewne wskazówki dotyczące tej kwestii widać w zwiastunie. Ogólnie jest to wciągająca gra akcji ukazana z perspektywy pierwszej osoby - charakteryzuje Hines.

- Gra oparta jest na systemach, tak jak inne produkcje Arkane. Ci ludzie są znani z tworzenia naprawdę świetnie zrealizowanych światów, gdzie wszystko jest poukładane i logiczne, gdzie za wszystkim kryje się jakaś przyczyna - dodaje.

Pierwszy trailer Prey został zaprezentowany na konferencji Bethesdy poprzedzającej targi E3. Premiery należy się spodziewać w przyszłym roku.

najnowsze