News

God of War - mało brakowało, a Kratos wylądowałby w Egipcie

Katarzyna Dąbkowska, 16.06.2016 10:11 1

Początkowe plany twórców mówiły o między innymi o mitologii egipskiej.

Już od kwietnia mówiło się, że twórcy God of War porzucą w najnowszej odsłonie gry mitologię grecką na rzecz nordyckiej. Sprawa potwierdziła się podczas prezentacji Sony na E3, kiedy to mogliśmy zobaczyć Kratosa w nowej odsłonie. Co ciekawe, początkowo plany twórców wskazywały na inną mitologię. Bohater miał zetrzeć się z mitycznymi bogami Egiptu. Tak w rozmowie z serwisem Eurogamer mówi o sprawie Cory Barlog, dyrektor kreatywny w Sony Computer Entertainment:

- Egipska mitologia... połowa ekipy mocno za tym pomysłem obstawała. Wszyscy mieli naprawdę dobre powody. Jak dla mnie, kiedy patrzę na te dwie mitologie, to wydaje mi się, że egipska mówi o faraonach jako wcieleniach bogów na Ziemi i skupia się też bardziej wokół cywilizacji - jest mniej odizolowana, surowa. Myślę, że na tamten czas chcieliśmy naprawdę skupić się na Kratosie. Zbyt wiele odgrywa się wokół tematu obcego w dziwnym kraju.

Przypomnijmy, że God of War pojawi się jako gra na wyłączność dla PlayStation 4. Tytuł ten nie ma jeszcze określonej daty premiery.

najnowsze

Podczas E3 najwięcej pisano o Cyberpunku 2077!

Firma ICO Partners sporządziła raport dotyczący treści generowanych na portalach branżowych przez targi E3. Najwięcej uwagi skupiły na sobie Xbox i polski Cyberpunk 2077.