E3 2016: Shadow Tactics: Blades of the Shogun - wideo z rozgrywki prezentuje umiejętności protagonistów

Małgorzata Trzyna
2016/06/15 17:13
1
0

Fragmentowi rozgrywki towarzyszy komentarz Dominika Abé, dyrektora kreatywnego w Mimimi Productions.

Daedalic Entertainment i Mimimi Productions zapowiedzieli nową strategię czasu rzeczywistego z elementami skradankowymi - Shadow Tactics: Blades of the Shogun. Twórcy zaprezentowali wideo z rozgrywki, pokazując pierwsze etapy gry, wyjaśniając podstawowe mechaniki i pokazując umiejętności dwóch z pięciu protagonistów.

W Shadow Tactics: Blades of the Shogun przenosimy się do roku 1615, do Japonii. Jeden z nowych Szogunów zdobywa potęgę i stara się zaprowadzić pokój w ojczyźnie. Walcząc z rebeliantami, wynajmuje pięciu specjalistów - mistrzów zabójstw, sabotażu i szpiegostwa. Wśród nich jest Hayato, zręczny ninja walczący mieczem i shurikenami; samuraj Mugen, który ma większą siłę i może walczyć z większą liczbą przeciwników naraz; Aiko - specjalistka od kamuflażu i odwracania uwagi wrogów jako gejsza; Yuki - dziecko wychowane na ulicy, które potrafi zakładać pułapki i zwabiać w nie wrogów; Takuma - snajper zdejmujący przeciwników z dużej odległości.

GramTV przedstawia:

W czasie zabawy gracze będą musieli rozważyć różne możliwości i zastanowić się, w jaki sposób bohaterowie będą zachowywać się jako drużyna, który z nich najlepiej nadaje się do danego zadania albo jak wykorzystać otoczenie. Gra zaoferuje 13 zadań, które wystawią na próbę każdego, kto uważa się za mistrza strategii.

Premiera Shadow Tactics: Blades of the Shogun planowana jest na czwarty kwartał 2016 roku. Gra zmierza na PC, Mac, Linux, PS4 i Xboksa One.

E3 2016: Shadow Tactics: Blades of the Shogun - wideo z rozgrywki prezentuje umiejętności protagonistów

Komentarze
1
Usunięty
Usunięty
16/06/2016 11:55

Pani Małgorzato. To nie RTS, tylko gra taktyczna, o czym zresztą mówi komentujący. Nie z "elementami skradanki", tylko wg słów komentującego skradanie jest bardzo istotnym elementem gry.Czym się różni strategia od taktyki? Srategia jest długoterminowa i w skali makro. Taktyka jest krótkoterminowa, często tu i teraz, oraz w skali mikro.Czemu o tym piszę? Dlatego, że "nową strategię czasu rzeczywistego z elementami skradankowymi" brzmi trochę nieodpowiednio. Dobrze byłoby to sprostować.Serdecznie pozdrawiam :)