News

E3 2016: francuska armia jednak będzie w Battlefieldzie 1 - dzięki DLC

Patryk Purczyński, 15.06.2016 17:28 8

Francuzi nie wywieszą białej flagi, jeśli idzie o ich występ na frontach I wojny światowej w Battlefieldzie 1. DICE przygotowuje DLC z ich udziałem.

Po ogłoszeniu szczegółów dotyczących Battlefielda 1 w oczy rzucał się brak armii rosyjskiej i francuskiej, które przecież miały niebagatelny wkład w I wojne światowej. Teraz okazuje się jednak, że druga z wymienionych pojawi się w produkcji DICE - dzięki DLC. - Aby naprawdę oddać sprawiedliwość francuskiej armii w multiplayerze i pokazać stronę, której zwykle nie widujemy, zdecydowaliśmy przeznaczyć na nią całe rozszerzenie Premium, dostępne po premierze gry - mówi Julien Wera z DICE.

Z takiego obrotu sprawy nie wszyscy są jednak zadowoleni. Już pojawiły się pierwsze komentarze, że jest to kiepska wymówka na brak w podstawowej wersji stronnictwa, które odegrało jedną z głównych ról podczas I wojny światowej. Przypomnijmy, że DICE od samego początku pozwoli grać wojskami brytyjskimi, austro-węgierskimi, niemieckimi, amerykańskimi, włoskimi i Imperium Osmańskiego. Kto wie, może Rosja pojawi się w osobnym DLC.

Battlefield 1 ukaże się 21 października na pecetach, PlayStation 4 i Xboksie One. Na tej ostatniej platformie zabawę będzie można zacząć kilka dni wcześniej dzięki programowi EA Access.

najnowsze

Hitman 2 sam w Nowym Jorku

Jeszcze przed premierą twórcy obiecali fanom serii zupełnie nową lokację. Którą też wreszcie dostaliśmy.