Final Fantasy XV – potwierdzono datę premiery, demo, anime, film i wiele więcej!

Katarzyna Dąbkowska
2016/03/31 10:15
0
0

Przygotujcie się na wielką eksplozję informacji i zwiastunów.

Final Fantasy XV – potwierdzono datę premiery, demo, anime, film i wiele więcej!

Potwierdziły się wczorajsze plotki na temat daty premiery i wersji demonstracyjnej Final Fantasy XV. Gracze będą mogli zakupić grę na PlayStation 4 oraz Xboksa One jesienią tego roku, a dokładniej rzecz ujmując – 30 września. Demo na PS4 oraz XOne można pobierać już dzisiaj (szczegóły poniżej). Square Enix planuje wydanie trzech dodatkowych edycji gry:

  • Day One Edition – $59,99 – gra oraz miecz stworzony przez Masamunę. W przypadku zamówienia w ramach przedsprzedaży na XOne – dodatkowe awatary. W przypadku zamówienia na PS4 – nowy, dynamiczny motyw związany z FFXV
  • Deluxe Edition - $89,99 – wszystko, co otrzymujemy w ramach Day One Edition oraz steelbook z grą i filmem Kingsglaive (Blu-Ray), nowa skórka dla Regali (Platinum Leviathan), nowy kostium (Royal Raiment)
  • Ultimate Collector’s Edition – $269,99 – wszystko to, co otrzymujemy w ramach Deluxe Edition oraz steelbook ze ścieżką dźwiękową do gry i filmu, anime Brotherhood (Blu-Ray) z szóstym, ekskluzywnym epizodem, artbook w twardej oprawie, pakiet dodatków w grze oraz limitowana figurka Noctisa

To jednak nie koniec zapowiedzi Square Enix. Na imprezie Uncovered: Final Fantasy XV potwierdzono także kilka ciekawych, sporych projektów dotyczących uniwersum gry.

Pierwszym sporym projektem na liście będzie wspomniany Kingsglaive: Final Fantasy XV, czyli film animowany tworzony przez Square Enix we współpracy z Sony Pictures Entertainment. Animacja będzie nawiązywała fabularnie do wspomnianej gry. W filmie usłyszymy takie osobistości, jak Sean Bean (Gra o tron, Władca pierścieni), Lena Headey (300, Gra o tron) czy Aaron Paul (Breaking Bad). Film zobaczymy jeszcze przed premierą gry. Poniżej zwiastun produkcji:

Kolejnym projektem jest Brotherhood Final Fantasy XV. Będzie to anime dostępne w 5 odcinkach, które będziemy mogli zobaczyć chociażby w serwisie YouTube (szósty odcinek będzie dostępny ekskluzywnie dla posiadaczy wspomnianego Ultimate Collector's Edition). Podobnie jak wspomniany film animowany, odcinki Brotherhood będziemy mogli zobaczyć jeszcze przed premierą gry. Poniżej pierwszy epizod:

GramTV przedstawia:

Teraz garść informacji na temat Platinum Demo. Wersja demonstracyjna gry będzie opierała się o fragment, w którym gracz wciela się w Noctisa podczas jego snu. Użytkownik będzie mógł przetestować różne bronie na wyimaginowanych potworach z fantastycznej krainy, a także umiejętności magiczne bohatera i jego zdolność do prowadzenia pojazdami. Gracze, którzy ukończą demo, będą mogli liczyć na nagrodę w postaci dodatkowego DLC o nazwie Carbuncle summon. Poniżej zwiastun:

Mało? W takim razie Square Enix ma jeszcze w zanadrzu grę mobilną o nazwie Justice Monsters Five. Nie spodziewajcie się jednak rozgrywki jak w Final Fantasy XV. W wielkim skrócie - będzie to po prostu pinball. Gra będzie dostępna w okolicach września na urządzeniach mobilnych z Androidem i iOS, a także Windowsem 10. Poniżej zwiastun:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!