Felieton

Stań do walki z demonami w papierowych lochach Book of Demons - gry polskiego studia Thing Trunk

Małgorzata Trzyna, 10 marca 2016 16:59 0

Book of Demons to parodia gatunku hack'n'slash, a zarazem hołd dla pierwszej części Diablo - niezapomnianej gry z lat 90.

- Zawsze fascynowała nas intensywność doznań w grach z lat 90., zwłaszcza Diablo 1, które, według nas, jest jedną z najlepszych gier hack'n'slash wszech czasów - powiedział Maciej Biedrzycki, jeden z założycieli Thing Trunk. - Book of Demons to hołd dla tych doznań.

Jeśli to wideo sprawiło, że poczuliście się znów jak w sylwestrową noc 1996 roku, jeśli pamiętacie siebie jako nastolatków siedzących nocą przy PC i niszczących hordy szkieletów, Book of Demons jest zdecydowanie propozycją dla was. To, co wyróżnia Book of Demons na tle innych gier fantasy hack'n'slash, to specyficzna mechanika rozgrywki, grafika składająca się z wyciętych z papieru elementów, ogromna przystępność oraz mroczny klimat z dużą dawką humoru, który powinien przypaść do gustu fanom klasyków.

W Book of Demons gracze znajdą opowieść o walce dobra ze złem i o bohaterach wypełniających zadania, by ocalić świat przed demonami. Rozwój postaci zbudowany jest na systemie kart, w którym można łączyć i zastępować przedmioty, umiejętności i zaklęcia. Spora liczba kombinacji w połączeniu z różnymi mechanikami przeciwników, sprawia, że można wielokrotnie przechodzić grę, nie czując znużenia. Na graczy czekają nieskończone, losowo generowane lochy, ponad 100 wyzwań, kampania single-player, 3 klasy postaci i ponad 60 typów potworów. W grze będzie można określić długość sesji.

Book of Demons zmierza na PC. Jest to pierwsza gra z serii Return 2 Games, a jej premiera planowana jest na trzeci kwartał 2016. Kolejne gry z serii również będą osadzone w papierowym uniwersum.

Book of Demons opuszcza fazę Wczesnego Dostępu
Zabawna, urocza i zabójcza łotrzyca nową postacią w Book of Demons
Gra wstępna #9 - Book of Demons i NieR: Automata
Polskie Book of Demons z nową klasą
najnowsze