Star Wars: Battlefront sprzedaje się niezadowalająco? EA zaprzecza

Patryk Purczyński
2015/12/03 18:11
0
0

Po premierze Battlefronta pojawiły się komentarze, że Moc nie jest tak silna, jak mogłoby się wydawać. EA żadnych zaburzeń jednak nie wyczuwa.

Star Wars: Battlefront sprzedaje się niezadowalająco? EA zaprzecza

Władze Electronic Arts są zaskoczone niedawną wypowiedzią dyrektora ds. operacyjnych sieci GameStop, w której stwierdza on, że Star Wars: Battlefront sprzedał się gorzej niż oczekiwano. - Nie będziemy mówić o konkretnych liczbach, ale mieliśmy w tym wypadku wysokie oczekiwania, które jednak zostały obniżone przed premierą. Nawet tych obniżonych oczekiwań gra nie była jednak w stanie spełnić - powiedział Tony Bartel.

A to już odpowiedź Petera Moore'a, dyrektora ds. operacyjnych w EA: - Te komentarze były interesujące i nieco dla nas zaskakujące, zwłaszcza, że dyrektor finansowy później poprawiał dyrektora ds. operacyjnych. Zapewniam więc, że nasze prognozy sprzedaży na bieżący rok fiskalny wynoszą 13 milionów egzemplarzy (czyli tyle, ile dotychczas).

GramTV przedstawia:

- Nie dostrzegamy w tym tytule żadnych słabości i chcę, by wszyscy zrozumieli, że, bazując na tym, co myślimy o obecnej kondycji gry, a także na działaniach marketingowych, które dopiero są przed nami w związku z premierą filmu zaplanowaną na za dwa tygodnie, czujemy się bardzo komfortowo w kontekście dorównania prognozom, jakie podajemy analitykom, inwestorom i giełdzie - dodał Moore.

Dokładnych wyników sprzedaży Battlefronta w okresie premierowym na razie nie podano.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!