Shahid Ahmad opuszcza Sony po 10 latach pracy w dziale gier niezależnych

Małgorzata Trzyna
2015/11/09 14:45
0
0

Shahid Ahmad zajmował się publikowaniem gier niezależnych na PS Vita, PS3 i PS4. Teraz chce znów tworzyć własne gry.

Shahid Ahmad opuszcza Sony po 10 latach pracy w dziale gier niezależnych

- Nie planujemy żadnych zmian w Strategic Content - pisze Ahmad. - Nasze podejście do twórców również się nie zmieni. Mamy wielu utalentowanych ludzi, którzy pracują bez wytchnienia, by wspierać developerów w wydawaniu ich gier na PlayStation. Opuszczenie firmy było najtrudniejszą decyzją w mojej karierze, ponieważ pracowałem z najbardziej oddanymi, inspirującymi ludźmi w biznesie. Dlaczego więc to robię? Dlaczego odchodzę, skoro wszystko znakomicie się układa?

GramTV przedstawia:

- Chcę znów tworzyć gry. Przestałem być twórcą około ćwierć wieku temu, i od tamtej pory byłem świadkiem wielu zmian, z czego najbardziej ekscytujące przypadają na ostatnie kilka lat. Chciałbym w tym uczestniczyć. Po prostu. Zespół PlayStation, choć żegna mnie ze smutkiem, w pełni rozumie moje pragnienie.

1 grudnia 2015 minie 10 lat, odkąd Shahid Ahmad rozpoczął pracę w Sony. To on pisał na Twitterze, że jego zespół nie będzie wtrącać się w pracę twórców niezależnych, lecz wspierać utalentowane osoby i pozwalać im robić to, co chcą. Jemu zawdzięczamy pojawienie się na PlayStation takich gier, jak Thomas Was Alone, Super Crate Box i Luftrausers. Ahmad rozstanie się z firmą 4 grudnia.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!