Nie będzie Borderlands Online. 2K China zamknięte

Patryk Purczyński
2015/11/06 19:01
0
0

Take-Two podjęło decyzję o zamknięciu swojego studia w Chinach. Nie znaczy to jednak, że firma wycofuje się z wszystkich swoich inicjatyw w Azji.

Nie będzie Borderlands Online. 2K China zamknięte

"Jesteśmy podekscytowani możliwościami rozwoju naszego biznesu w Azji i pozostajemy oddani dostarczaniu wysokobudżetowych ofert w tym regionie" - tym stwierdzeniem rozpoczyna się najświeższe oświadczenie Take-Two. Tym bardziej zaskakuje to, co po nim następuje. Firma oznajmia, że zamyka 2K China, a za przyczynę podaje nierentowność studia. Wydawcy nie opłaca się dalsze finansowanie powstających tam projektów.

Na ich czele znalazło się Borderlands Online. Gra została zapowiedziana pod koniec ubiegłego roku. Od razu podkreślono, że jedynym rynkiem docelowym dla tego tytułu są Chiny, toteż jego dalszych losów nie śledziliśmy z nader wytężoną uwagą. Mimo to raz daliśmy Wam okazję do zobaczenia tego, co oferuje ta sieciowa produkcja.

GramTV przedstawia:

W dalszej części oświadczenia Take-Two zapewnia, że postara się dać pracę zwolnionym osobom w innych sektorach firmy. Nie we wszystkich przypadkach będzie to jednak możliwe. Podkreśla również, że decyzja o 2K China nie wpływa negatywnie na kondycję finansową spółki. W realizacji nadal znajduje się NBA 2K Online, a jeszcze w tym roku fiskalnym na terenie Korei Południowej powinno zadebiutować Civilization Online.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!