Wrzesień w USA dla PS4, ale Xbox One się rozpędza

Patryk Purczyński
2015/10/20 19:03
0
0

Miniony miesiąc z racji spadków rok do roku nie był może wymarzony dla producentów konsol, ale nawet Microsoft wydaje się być zadowolony.

Wrzesień w USA dla PS4, ale Xbox One się rozpędza

PlayStation 4 we wrześniu znów było popularniejsze od Xboksa One. Sony w oświadczeniu podziękowało fanom za to, że konsola japońskiej firmy utrzymała pozycję lidera; zwróciło również uwagę na fakt, że nowości w przemyśle gier, jak NBA 2K16, Madden NFL 16, Metal Gear Solid V: The Phantom Pain i FIFA 16 w największej liczbie sprzedały się właśnie na PS4.

Z obozu Microsoftu wcale nie dobiegają jednak lamenty. - Xbox One we wrześniu znów był rozpędzony, głównie dzięki Forzy Motorsport 6 i EA Sports FIFA 16 - stwierdził korporacyjny wiceprezes ds. marektingu, Mike Nichols. Konsola poprawiła swoje wyniki rok do roku, a gigant z Redmond zaobserwował również "duże zaangażowanie" na platformie Xbox Live.

GramTV przedstawia:

Po 23 miesiącach w sprzedaży konsole obecnej generacji mają o 40 proc. lepsze wyniki od swoich poprzedniczek. Rezultaty sprzedaży we wrześniu były również lepsze od tych, które zanotowano w sierpniu. W porównaniu do września 2014 roku sprzedaż jednak spadła, i to aż o 23 proc. Analityk NPD Liam Callahan twierdzi, że przed 12 miesiącami duży wpływ na ożywienie na rynku konsol miała premiera Destiny.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!