News

DICE uspokaja: Star Wars: Battlefront bez mikropłatności

Patryk Purczyński, 05.10.2015 18:57 6

Obecność dwóch rodzajów waluty w Star Wars: Battlefront wzbudziła podejrzenia o użycie w grze mikropłatności. DICE rozwiewa wątpliwości.

- System walutowy bazuje na postawie gracza. Uzyskiwane kredyty są pożytkowane na kupowanie różnych rzeczy w grze. Grasz, wykonujesz zadania i tak zdobywasz kredyty - tłumaczy dyrektor projektowy Star Wars: Battlefront, Niklas Feargeus. Zaprzecza on również, jakoby w produkcji studia DICE znalazł się system mikropłatności. - Nie są one częścią głównego systemu działania gry. Jest to system rozwoju oparty na wynikach rozgrywki - podkreśla po raz wtóry Feargeus.

Wątpliwości w tej kwestii narosły z uwagi na obecność w Star Wars: Battlefront dwóch rodzajów waluty. Zwykle w takich przypadkach jeden z nich powiązany jest z prawdziwymi pieniędzmi. - Jest kilka systemów walutowych działających razem. Robienie w grze różnych rzeczy zapewnia punkty, a te punkty dają kredyty. To podstawa tego systemu. Im więcej wykonasz, tym więcej kredytów zdobędziesz. Są też inne systemy, jak niewielkie wyzwania czy nagrody za innego rodzaju akcje - wylicza przedstawiciel DICE.

Star Wars: Battlefront ukaże się 19 listopada. Debiut gry poprzedzi otwarta beta, która ruszy już za kilka dni, 8 października.

najnowsze