News

Współautorzy Wiedźmina 3 zakładają nowe studio, wzorują się na CDP RED

Patryk Purczyński, 17.09.2015 12:50 2

Wickerman Games to nowe brytyjskie studio, które założyli byli pracownicy CD Projekt RED. Ekipa zapowiada przede wszystkim transparentność.

Chris Hardwick i Dan Cordell założyli studio Wickerman Games. Nazwiska te być może niewiele mówią, ale warto podkreślić, że obaj panowie pracowali przy Wiedźmine 3. Pierwszy pełnił w CDP RED funkcję starszego programisty silnika, drugi był zaś artystą środowiskowym. "Pragniemy tworzyć gry, w które sami chcielibyśmy zagrać, a nikt inny nie wydaje się ich robić" - zapowiadają.

Założyciele Wickerman Games są fanami RPG-ów typu pen-and-paper. "Chcemy połączyć naszą miłość do takich tytułów, jak Traveller, World of Darkness, Call of Cthulhu, Shadowrun czy szacowne Dungeons & Dragons, z naszą pasją, jaką jest tworzenie gier" - informują. Podkreślają też, że proces powstawania ich projektów ma być w pełni jawny. Fani co tydzień mają dostawać porcję aktualności.

Hardwick i Cordell nie zapominają ponadto o doświadczeniu zebranym w CD Projekt RED. "Jeśli czegoś się tam nauczyliśmy, to na pewno tego, że należyte traktowanie konsumentów ułatwia każdemu życie. W końcu każdy płaci ciężko zarobionymi pieniędzmi. Powinniśmy też oferować zawartość wolną od zabezpieczeń (gdy będzie to możliwe) i znaczące wsparcie popremierowe" - dodają założyciele Wickerman Games. Brzmi znajomo, prawda?

najnowsze