Felieton

Twórcy Trine 3: The Artifacts of Power przepraszają za stworzenie zbyt krótkiej gry

Małgorzata Trzyna, 28 sierpnia 2015 16:30 11

Teraz, skoro wszyscy nas nienawidzą, całkowicie porzucamy plany kontynuowania prac nad serią - powiedział przedstawiciel Frozenbyte.

Trine 3 nie spełniło oczekiwań graczy. Głównym grzechem gry jest jej długość - można ukończyć ją w mniej niż 6 godzin. Sytuację pogarsza fakt, że krótka historia kończy się niespodziewanie, w pełnym napięcia momencie. Przejście z 2D do 3D również nie zostało entuzjastycznie przyjęte przez wszystkich. Zdenerwowani gracze krytykują dzieło Frozenbyte Games, twórcy postanowili zatem przeprosić za zaistniałą sytuację - nie tylko za długość gry, ale też brak jasnych zapowiedzi, dzięki którym odbiorcy wiedzieliby dokładnie, czego się spodziewać. Ekipa od początku planowała podzielenie historii na części i stworzenie gry krótszej niż poprzednie odsłony.

- Skoro wszyscy nas nienawidzą, całkowicie porzucamy plany kontynuowania prac nad serią, gdyż nie ma to teraz najmniejszego sensu - powiedział przedstawiciel Frozenbyte Games. - Proszę, byście nie winili gry ani zespołu, który ją stworzył, za to, że jest tak krótka i kończy się niespodziewanie. Po prostu ekipa odpowiedzialna za marketing, niestety, nie ogłosiła już na samym początku, jakie mieliśmy plany.

Wideo z przeprosinami zamieszczamy poniżej:

Trine 4: The Nightmare Prince - 11-minutowy gameplay z wersji alfa
Trine 4: The Nightmare Prince z nowym trailerem, zapowiedziano Trine: Ultimate Collection
Trine 4: The Nightmare Prince oficjalnie zapowiedziane
Nowy zwiastun Has-Been Heroes przypomina o premierze gry
najnowsze

Nintendo nie zapowie nowego Switcha na E3

Nintendo Switch sprzedaje się rewelacyjnie. Niektórzy przewidywali, że Wielkie N już na E3 2019 zapowie nową wersję konsoli. Tak się jednak nie stanie.

Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery

Krakowskie studio Bloober Team już niedługo przypomni o sobie fanom horrorów. Najnowsze dzieło zespołu, Layers of Fear 2, zadebiutuje pod koniec maja.