Informacje

Produkcja Phantom Dust wstrzymana

...

Pojawienie się Phantom Dust na Xboksie One stanęło pod dużym znakiem zapytania. Optymizmem nie napawają wypowiedzi Aarona Greeberga.

Produkcja Phantom Dust wstrzymana - obrazek 1

Phantom Dust zostało zaprezentowane na Xboksie One podczas ubiegłorocznych targów E3, ale na tegorocznej imprezie się nie pojawiło. Zrodziło to pytania o dalsze losy projektu - i jak się okazuje, są one uzasadnione. - Projekt nie jest skasowany, ale nie mamy obecnie aktywnie pracującego nad nim zespołu - wyjaśnił Aaron Greenberg z Microsoftu na antenie radia Gamertag.

- To był pasjonacki projekt Phila Spencera i wielu ludzi w zespole. Obecnie ustalamy, co możemy z nim zrobić w perspektywie długoterminowej - dodał szef marketingu w Xboksie. Przypomnijmy, że pierwotnie prace nad Phantom Dust toczyły się w studiu Darkside Games, ale zostało ono zamknięte. Wówczas Microsoft zapewniał jednak, że gra nadal powstaje.

Później ujawniono, że o zamknięciu studia zadecydowały względy jakościowe. Gigant z Redmond nie był zadowolony z tego, jak wygląda Phantom Dust, ale Darkside Games broniło się, że nie otrzymało od wydawcy wystarczającego zaufania.

Najnowsze
Lubisz nas?