News

E3 2015: Forza Motorsport 6 zaprezentowana. Jest data premiery

Patryk Purczyński, 15.06.2015 19:15 5

To już kolejny rok, w którym Forza gości na E3. W ubiegłym Microsoft prezentował spin-off Forza Horizon 2, teraz wraca do głównej serii.

Microsoft i Turn 10 pokazały pierwszy gameplay trailer Forzy Motorsport 6. Twórcy gry zapowiadają, że będzie to najbardziej ambitna i najbardziej zaawansowana odsłona cyklu - trudno jednak, by było inaczej, skoro posuwamy się naprzód kolejnej generacji konsol. Forza Motorsport 6 ukaże się na Xboksie One 15 września, czyli nieco wcześniej niż dotąd zapowiadano (mowa była o czwartym kwartale bieżącego roku).

Oficjalna zapowiedź Forzy Motorsport 6 była nietypowa. Można by nawet uznać, że ogłoszoną ją przy okazji prezentacji nowego Forda GT. Obeszło się bez szczegółów, zaproszeń dla prasy i całej typowej dla dominujących obecnie działań marketingowych otoczki. Już wcześniej Microsoft zapewniał, że do premiery szóstej części serii dojdzie w tym roku. Gracze będą mieli z czego wybierać - w produkcji Turn 10 znajdzie się bowiem ponad 450 samochodów! Z tak pokaźną listą nie można się równać zbiór aut z żadnej innej dostępnej na obecnej generacji gry wyścigowej.

najnowsze