Dyrektor generalny Zyngi odchodzi z firmy

Katarzyna Dąbkowska
2015/04/09 09:30
3
0

Jego miejsce zajmie jeden z założycieli firmy, Marc Pincus, który nie będzie pobierał wynagrodzenia za swoją pracę.

Dyrektor generalny Zyngi odchodzi z firmy

Zynga, firma stojąca za takimi tytułami jak FarmVille, CityVille czy FrontierVille, zapowiedziała właśnie, że obecny dyrektor generalny firmy, Don Mattrick, ustąpił już ze stanowiska. Jego miejsce zajmie Marc Pincus, jeden z założycieli Zyngi.

– Teraz, kiedy jesteśmy firmą skupiającą się wokół gier na platformy mobilne, jest czas na to, by odnowić naszą misję łączenia świata z pomocą gier i by wprowadzić w życie wizję gier społecznościowych jako masowej rozrywki – powiedział Pincus.

GramTV przedstawia:

Dalej stwierdził, że pozwolenie Mattrickowi na kierowanie firmą było świetną decyzją i umocniło pozycje Zyngi. Teraz jednak czas na zmiany, jako że Zynga skupi się teraz na projektach mobilnych. Mattrick nie pozostanie w firmie. Wczoraj był jego ostatni dzień w roli dyrektora generalnego Zyngi. Dziś stery przejął już Pincus. Zgodnie z jego prośbą w ramach wynagrodzenia będzie dostawał 1 dolara rocznie.

Sama Zynga nie ma się ostatnio najlepiej. W zeszłym roku firma odnotowała 226 milionów dolarów strat.

Komentarze
3
Usunięty
Usunięty
09/04/2015 11:22

Zynga napompowany moloch z którego schodzi powietrze, moim zdaniem mogli wejść na rynek gier AAA ten kto miał zarobić na FB ten zarobił. Teraz będzie się to samo działo co z My space i każdym innym portalem społecznościowym.

Kafar
Gramowicz
09/04/2015 11:01

Lol a mówiłem że biorą kolesia który zniszczył nową generację marki xbox. Spartolił i nawiał a teraz jak zynga wg. najnowszych informacji traci znów można powiedzieć że spartolił i nawiał/wywalili go. Tego typa bym ni cholery nie zatrudnił nawet do zamiatana chodnika przed klatka bo pewnie w pierwszy dzień by złamał miotłe;P. To już zresztą wiadomo od ponad roku.

Usunięty
Usunięty
09/04/2015 09:45

Umocniło pozycję Zyngi? Tam gdzie Mattrick, tam są i problemy. Jest zbyt cwany i chytry, by robić dobre gry.
Trwa Wczytywanie