Informacje

Tomb Raider rekordową odsłoną serii

7

Crystal Dynamics i Square Enix mają powody do zadowolenia przed zaplanowaną na ten rok premierą Rise of the Tomb Raider.

Tomb Raider rekordową odsłoną serii - obrazek 1

Tomb Raider sprzedał się w 8,5 mln egzemplarzy. Liczba ta obejmuje również wznowioną edycję na konsole obecnej generacji, Tomb Raider: Definitive Edition. Square Enix nie poinformowało, jaki wkład w całą pulę mają poszczególne wersje. Podkreśliło za to, że żadna z wcześniejszych części serii nie cieszyła się taką popularnością.

Oznacza to, że restart Tomb Raidera i wykreowanie Lary Croft na nowo - o czym głośno było przed premierą gry w 2013 roku - okazały się słusznym posunięciem. Wydawca już może zacierać ręce w perspektywie nadchodzącego debiutu Rise of the Tomb Raider. Tytuł ten pierwotnie zadebiutuje co prawda tylko na dwóch platformach (w wyniku umowy Square Enix z Microsoftem będą to Xbox One i Xbox 360), ale istnieją spore szanse na to, że w przyszłym roku nowa Lara zawita również na inne sprzęty.

Tomb Raider pobił rekord serii nie tylko pod względem łącznej sprzedaży, ale także liczby sztuk rozprowadzonej w pierwszym dniu i miesiącu po premierze. - Tomb Raider rozpalił i poszerzył bazę fanów, wzniósł serię na nowy poziom. Niesamowity sukces gry odzwierciedla pełne pasji przyjęcie, jakie zgotowali jej gracze - komentuje Darrell Gallagher, szef Crystal Dynamics.

7 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Valium

Jest na praktycznie każdej wyprzedaży w super niskiej cenie, więc czemu by nie mieli nabić 9mln sprzedanych kopii. :d

Odpowiedz
G Kaerobani

Ostatnio za 30 zł w serii Kolekcja Klasyka, w sumie szkoda byłoby nie wziąć. ;)

Odpowiedz
Levario

Uwielbiam tego typu odświeżanie wersji :) tak samo odświeżony był Mortal Kombat 9 (10 jest dokładnie taka sama jak 9, więc sobie ją daruję), no i tutaj mamy niesamowitego Tomb Raidera :) więcej takich milowych skoków względem poprzednich tytułów!

Odpowiedz
G zadymek

Gdybym nabrał chęci na ogranie nowej trylogii, to może odnowił bym, urwaną po TR3, więź z serią. Ale nawet wtedy nowy TR byłby opcjonalny. Nie wiem, może jak będzie coverem w CDA?

Odpowiedz
elmartin

Dzięki aktualnej polityce wydawniczej, Rise of the Tomb Raider, nie powtórzy już tych sukcesów.

Odpowiedz
Silvaren

Dziwne, teraz rekordową, a przewijały się w zeszłym roku tematy, że Tomb Raider sprzedał się znacznie poniżej oczekiwań.

Odpowiedz
G Henrar

> Dziwne, teraz rekordową, a przewijały się w zeszłym roku tematy, że Tomb Raider sprzedał
> się znacznie poniżej oczekiwań.
Bo sprzedaż gry to nie wszystko, o czym mnóstwo ludzi (zwłaszcza jeżeli chodzi o milionowe sprzedaże w wyprzedażach na Steamie) zapomina. Liczy się zysk. A ostatni Tomb Raider miał cholernie wysoki budżet, co powodowało, że by gra się zwróciła, Square musiał sprzedać więcej egzemplarzy.

Odpowiedz
Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Najnowsze
Lubisz nas?