Informacje

Elite: Dangerous zapowiedziane na Xboksy One

... Katarzyna Dąbkowska

Tytuł zadebiutuje na konsolach Microsoftu latem tego roku.

Elite: Dangerous zapowiedziane na Xboksy One - obrazek 1

Wczoraj Microsoft zapowiedział całkiem sporą gromadkę gier niezależnych, które trafią w niedalekiej przyszłości na Xboksy One. Teraz do listy gier, które zadebiutują na tych konsolach jeszcze w tym roku należy dodać Elite: Dangerous. Informację wyjawił podczas tegorocznego Game Developers Conference Phil Spencer, szef działu Xbox.

Elite: Dangerous to kolejna odsłona serii zapoczątkowanej przez Davida Brabena i Iana Bella w 1984 roku. Kosmiczny symulator zadebiutował na PCtach w grudniu zeszłego roku. Studio Frontier Developments potwierdziło, że wersja gry na Xboksach będzie zawierała wszystko to, co mogli zobaczyć już pecetowi gracze, łącznie z dodatkami dołączonymi do gry w lutym. Dotyczy to również marcowej aktualizacji, która zostanie wydana na komputerach osobistych w przyszłym tygodniu.

Gra pojawi się na Xboksach One latem tego roku. Więcej o Elite: Dangerous dowiecie się z naszej recenzji, w której o grze Sławek pisze tak: „To bardziej przeżycie, kosmiczna przygoda, niż cokolwiek innego, a już w szczególności skondensowana i wtłoczona graczowi do gardła dawka emocji i efekciarstwa”.

Najnowsze
Lubisz nas?