Prawie dwa miliony dolarów od fanów WoWa i Blizzarda na ofiary eboli

Patryk Purczyński
2015/02/12 09:45
8
0

Na szczytny gest zdobył się Blizzard, który dochody ze sprzedaży nowego peta w World of Warcraft przekaże Czerwonemu Krzyżowi. Na słowa uznania zasługują też gracze, którzy wsparli akcję.

Prawie dwa miliony dolarów od fanów WoWa i Blizzarda na ofiary eboli

Ponad 1,9 miliona dolarów przekaże Blizzard Entertainment Amerykańskiemu Czerwonemu Krzyżowi. Fundusze mają być przeznaczone na pomoc ofiarom eboli. Gorączka krwotoczna w ostatnich miesiącach siała spustoszenie w zachodniej części Afryki. Pieniądze pochodzą ze sprzedaży peta Argi w World of Warcraft. Blizzard na początku grudnia zadeklarował, że 100 proc. przychodów z zakupów zwierzątka do końca ubiegłego roku kalendarzowego przekaże na ten szczytny cel.

"Nasza społeczność wzięła w swoje objęcia tego słodkiego, małego intergalaktycznego skubacza, pomagając przy okazji w wielkiej sprawie. Dziękujemy wszystkim, którzy pozwolili sprawić różnicę" - pisze Blizzard w krótkiej notce na Battle.necie.

GramTV przedstawia:

Argiego można było nabyć za 10 dolarów.

Komentarze
8
Usunięty
Usunięty
12/02/2015 22:08

No tak zaczyna się. Ciekawe jaki będzie dalszy rozwój sytuacji. Czy to rzeczywiście będzie tak fajnie gładko szło ...

Usunięty
Usunięty
12/02/2015 21:54

Ludzie muszą płacić za choroby rozprowadzone przez rządy, co za głupota. Niech im przekażą tą kasę na broń, by wyrzucili tych wszystkich ''emisariuszy i wolontariuszy pokoju'' z USA pod banderą czerwonego krzyża.

Usunięty
Usunięty
12/02/2015 21:45

Strata pieniedzy :/
Trwa Wczytywanie