This War of Mine napędza wzrost cen akcji 11 bit

Mateusz Mucharzewski
2014/11/20 18:17
8
0

Od dnia premiery gry wartość spółki wzrosła trzykrotnie!

This War of Mine napędza wzrost cen akcji 11 bit

Fantastyczny debiut This War of Mine nie mógł umknąć uwadze giełdowych inwestorów. Akcje spółki od piątku to zdecydowanie najbardziej pożądany towar na warszawskim parkiecie. Tylko dzisiaj cena osiągnęła historyczne maksimum i na koniec sesji wynosiła aż 29,90 złotych (wzrost aż o 35,90 %). Dla porównania, w dniu premiery This War of Mine za jedną jednostkę udziału trzeba było zapłacić tylko około 9 zł. Jednocześnie wartość obrotów wyniosła ponad 6 milionów złotych, co jak na rynek New Connect jest wynikiem godnym podziwu. Dla porównania drugą pod tym względem spółką na dzisiejszej sesji był Bloober Team (1,1 mln zł obrotu, aż 33% wzrostu)

GramTV przedstawia:

Ciężko się jednak dziwić takim liczbom. Na początku tygodnia 11 bit ogłosiło, że wystarczyły 2 dni sprzedaży, aby This War of Mine zaczęło na siebie zarabiać. Obecnie praktycznie wszędzie, gdzie tytuł jest dostępny znajduje się na szczytach list bestsellerów. W samym sklepie Steam non stop gra warszawskiego studia plasuje się w TOP 3 najchętniej kupowanych i przegrywa jedynie z Far Cry 4. Z tyłu zostawia za to inne znane marki, jak chociażby Assassin's Creed: Unity, Call of Duty: Advanced Warfare, czy Football Manager 2015. Niewiele wskazuje na to, aby w najbliższym czasie świetna passa 11 bit mogła się skończyć. Studio trafiło na prawdziwą żyłę złota i jeszcze długo będzie z tego korzystać.

11 bit Studios jest kolejnym polskim studiem, które może pochwalić się podobnymi sukcesami giełdowymi. Przed rokiem prawdziwą perełką rynku New Connect było Vivid Games, a w poprzednich latach CD Projekt, czy CI Games, które jeszcze pod szyldem City Interactive było w 2010 roku najlepszą spółką na GPW (pod względem wielkości wzrostów).

Komentarze
8
Usunięty
Usunięty
21/11/2014 09:29
Dnia 20.11.2014 o 18:46, elmartin napisał:

Raczej nie użyłbym takiego zwrotu: " Studio trafiło na prawdziwą żyłę złota i jeszcze długo będzie z tego korzystać. " Wydaje się mało eleganckie, zwłaszcza, że "chłopaki" z 11 bit Studios na nic nie trafili, tylko zapracowali na własny sukces. Jeżeli już autor chciał użyć jakiejś przenośni, to bardziej odpowiednią wydaje się, " wyhodowali kurę znoszącą złote jajka ". Chociaż ,to też brzmi jakoś tak pejoratywnie :)) Życzę Im jak najlepiej.

Sądzę że można to zinterpretować jako "studio wpadło na pomysł/tematykę" bo w końcu oprócz ich ciężkiej pracy właśnie tematyka tej gry tak przykuwa uwagę.A ode mnie szczere gratulacje, aż miło się patrzy jak Polski rynek deweloperski podbija świat ^^

Usunięty
Usunięty
21/11/2014 08:57

Chłopakom należą się gratulacje :)Dobrze, że ludzie zauważyli potencjał This War of Mine i gra tak dobrze się sprzedaje, co przekłada się także na wzrost wartości samego 11bit.Oby tak im szło dalej. Zasłużyli na to ciężką pracą :)

Usunięty
Usunięty
20/11/2014 23:51

Spoko, niech zarobią, napracowali się przy grze. ;) A kto wie, może teraz będzie można rozbudować studio, zatrudnienie znajdą inne osoby i będzie większa szansa na pozyskanie inwestorów i stworzenie większego projektu. Nic tylko gratulować i się cieszyć. ;)
Trwa Wczytywanie